Puerta ten den zkolaboval dvakrát. Nejprve upadl, když se vracel pomalým tempemk pokutovému území svého brankáře. Zhroutil sena hranici pokutového území - okamžitě k němu přiběhli ostatní hráči a lékař domácího týmu. Puerta po několika minutách oživovacích pokusůvstal a - sice otřesen - sám opustil hřiště a vystřídal. V šatně se však situace opakovala, tentokrát s vážnějšími následky.

Arytmie

Lékaři odhalili u Puerty zvláštní srdeční arytmii, která byla bezprostřední příčinou obou kolapsů. "Bohužel, vývoj je proti nám.Klinický stav pacienta není přiznivý," prohlásil ředitel nemocnice José Miguel Cicneros pro list El País.

Dvaadvacetiletý Puerta dýchá jen s pomocí přístrojů, je pod silnými sedativy. Lékaři dali najevo obavy, že i pokud by se Puerta probral, mohou se u nějobjevit trvalé následky, například poškození mozku.

Jako Fehér a Foé?

Puertův případ připomněl podobné fotbalové tragédie. V roce 2004 během ligového utkání Benficy v Guimaraesi v portugalské lize, obdržel maďarský fotbalista Fehéržlutou kartu.Jense pousmál avzápětí zkolaboval. Zemřel několik hodin poté. Podobně půl roku před ním dopadl Kamerunec Marc Vivien-Foé uprostřed hřiště. Ani jeho se nepovedlo zachránit a také podlehlsrdečnímu selhání.