Osudným se mu stala neodhalitelná srdeční arytmie.

Mladíksez bezvědomí, do něhož upadl běhemzápasu, naprobral. Ve Španělsku, kde vládne nesmiřitelná fotbalová rivalita, vyvolala tato tragédie vlnu solidarity a smíření. Nejvíce kondolencí přichází do FC Sevilla, kde Puerta hrál, ale ijeho těhotné manželce.

"Smrt byla zaviněná mozkovým onemocněním a také četnými selháními jeho orgánů, jež byly způsobeny dlouhotrvající zástavou srdce," uvedla v oficiálním prohlášení sevillská nemocnice, v níž byl Puerta hospitalizován.

Lékařům se tak potvrdily obavy z prvních vyšetření.Z první zástavy, kdy zkolaboval přímo na hřišti, se Puerta ještě vzpamatoval. A to díky rychlému zásahu spoluhráčů a klubových lékařů. Druhý kolaps v šatně však už byl osudný.

Podleinformací znemocnice Virgen del Rocío neměli lékaři mnoho šancí, jak udržet mladého sportovce naživu.

 

Antonio Puerta v dresu Sevilly odehrál 66 zápasů a byl považován za jednu z hvězd španělského mužstva. Před rokem zajistil Seville postup do prvního finále Poháru UEFA, letos ve finále proměnil penaltu.

"Jsou to nejsmutnější dny v celé historii našeho klubu.Změnil nám ostatním život," prohlásil José María Del Nido, šéf andaluského celku.

"Sbohem Puerto, Sevilla je s tebou," znělo na posledním rozloučení, které potrvá na sevillském stadionu až do čtvrtka, kdy bude Puerta zpopelněn. Smutek však nezasáhl jen město na jihozápadě Španělska. Celá země truchlí, ať jde o fanoušky nebo politiky.

Také ostatní španělské kluby vyjádřily lítost nad smrtí mladého fotbalisty. Real Madrid zrušil středeční zápas se Sportingem Lisabon, v němž se mělo bojovat o trofej Santiaga Bernabeua. "Máme problém přijmout smrt, natož když přijde u tak mladého sportovce," uvedl šéf RealuRamon Calderón.

Další gigant, FCBarcelona, přišel s kondolencemi. Jeho kapitán Carlos Puyol řekl, že jde o velmi smutný den pro světový fotbal: "Za sebe i spoluhráče bych chtěl rodině a celé Sevillesdělit upřímnou soustrast."

Kvůli nešťastné události byl odložen zápas 3. předkola Ligy mistrů mezi Sevillou a aténským AEK. Ten se nakonec odehraje v pondělí 3. září. Dohodli se na tom zástupci klubů, národních svazů a představitelé UEFY.

Španělský tým jako vítěz Poháru UEFA ještě nastoupí k duelu s AC Milán, vítězem Ligy mistrů. Souboj o Superpohár se uskuteční v plánovaném termínu, tedy v pátek v Monaku.

"Přes tyto tragické události se bude hrát. Určitě před zápasem dojde na poctu Puertovi," prohlásil David Taylor, generální sekretář evropské fotbalové asoaciace.