Středeční The Times věnují zápasu, z něhož vzejde postupující do Ligy mistrů se vstupním bonusem cca 120 milionů korun, jen poslední dva odstavce článku o možném odchodu zraněného a chybujícího brankáře Jense Lehmanna z Arsenalu.

Po výsledku 2:0 pro Kanonýry zpřed čtrnácti dny z Prahy se v Anglii zkrátka bere postup Arsenalu jako jistá věc. "My ale určitě chceme domácí potrápit a ztížit jim cestu za postupem. Doma nám utkání výsledkově nevyšlo. Doufám, že tady tomu bude jinak," vzkázal v úterý na tiskové konferenci na Emirates Stadium trenér Letenských Michal Bílek.

Ten už měl před posledním tréninkem v hlavě sestavu pro středeční duel. "O sestavě už mám jasno. Zamíchat s ní mohou už jen zdravotní problémy. Pravděpodobně v ní bude jedna změna oproti prvnímu zápasu s Arsenalem," oznámil.

 

Před dvěma týdny vyrukoval Bílek na Londýňany se třemi útočníky Kuličem, Doškem a Rezkem. Dá se předpokládat, že posledně jmenovaného nahradí záložník David Limberský. Byť Rezek měl na Letné ke gólu nejblíže, jenže trefil jen tyč.

"Uvidíme také, jak nastoupí soupeř. Tentokrát zřejmě se dvěma útočníky," připomněl Bílek návrat tožského forvarda Emmanuela Adebayora po zranění, jenž by se měl postavit do ofenzivy vedle van Persieho.

Malým plusem pro Bílkův tým by mohla být absence defenzivních opor soupeře Sagny, Gallase a Eboueho.

Trenér Sparty by chtěl s podobnou sestavou napodobit i výkon z prvního zápasu proti Kanonýrům, za nějž i přes porážku sklidili hráči potlesk vyprodané Letné.

"Budeme chtít i na Emirates Stadum hrát stejně jako doma. Rychle přistupovat k hráčům soupeře, aby se nedostali do kombinace," přiblížil taktiku Bílek.

Řepkovy výroky byly překrouceny

"Hlavně ale nesmíme dělat chyby. Doma jsme udělali dvě a Arsenal je nemilosrdně trestal," varoval kouč.

 

Britské novináře zajímá na odvetném utkání hlavně dohra souboje Řepka vs. Fabregas, po němž kapitán Sparty odkulhal do šaten. Na ostrovech se následně Řepkovi vysmívali, že jeho předzápasová slova o chystané tvrdosti vůči fotbalistům Arsenalu se obrátila proti němu, když po střetu s Cescem Fabregasem zápas nedohrál.

Nyní se řízný zadák, jehož start není stoprocentní, podobných prohlášení vyvaroval.

"Tomáš se nevyjadřoval, že bychom chtěli hrát extrémně tvrdě. Otázka byla, jestli bude zápas Tomáše Rosického bolet. On odpověděl, že bude bolet, ale myslel všechny hráče. To bylo pak překrouceno," hájil svého svěřence kouč Bílek.

Jeho protějšek Arséne Wenger má trochu jiný názor. "Řepka byl vždy bojovný hráč, ale když vidíte v televizi, co říká, je těžké to akceptovat. O Fabregase se ale nebojím. Je mladý a výbušný."

Duel Arsenalu se Spartou začne ve středu ve 21.05 hodin na Emirates Stadium.

Předpokládané sestavy:

Arsenal FC: Almunia - Flamini, Touré, Senderos, Clichy - Hleb, Fabregas, Gilberto, Rosický - Van Persie, Adebayor.

AC Sparta: Poštulka - Pospěch, Řepka, Kadlec, Kladrubský - Abraham, Horváth, Hušek, Limberský - Došek, Kulič.