Podle šéfa jihočeského klubu Karla Poborského bylo potřeba udělat změnu. "Důvody odvolání trenéra Cipra byly prosté a jednoduché. Z posledních deseti ligových zápasů jsme vyhráli jediný. Ten stav byl bohužel setrvalý, potřebovali jsme mužstvu dát nějaký impulz," řekl Poborský.

Se Strakou ho pojí přátelství, oba se znají z působení ve Spartě. "Vím, jak pracuje. Je to typ trenéra, který dokáže mužstvo vyburcovat, zvednout a to my v tento okamžik potřebujeme. Trenér Straka je zárukou, že hráči budou hřiště opouštět s propocenými dresy," uvedl Poborský na adresu kouče, který se vrací do svého rodiště.

"Odešel jsem v 19 letech, strávil jsem tu dětství a to byl taky jeden z důvodů, proč jsem nabídku přijal. Abych řekl pravdu, překvapila mě. Udělám vše pro to, abych dokázal mužstvo rozhýbat, což je mi vlastní," prohlásil Straka, kterého prý vedení Dynama poprvé kontaktovalo v pondělí večer.

Odvolání Cipra nebylo snadné, řekl Poborský

Hned po tiskové konferenci zamířil na trénink místo odvolaného Cipra. Ten tým opustil ve středu a Poborský přiznal, že to bylo nejtěžší rozhodnutí v jeho fotbalovém životě. "Trenér Cipro je můj přítel, člověk, který mi několikrát a opakovaně pomohl. Nebylo to nic jednoduchého ho odvolat. Chci mu poděkovat za ty dva roky," připomněl Poborský období, během něhož nejstarší trenér ligy pomohl Dynamu zpátky do nejvyšší soutěže.

Straku hned v neděli čeká těžký zápas proti Mladé Boleslavi. "Je málo času, ale je potřeba udělat nějaký ten impulz," uzavřel kouč, který dříve působil v Plzni, Teplicích a Spartě. Naposledy trénoval rakouský Tirol Innsbruck, odkud byl v loňské sezoně