Právě on naskočil možná i trochu překvapivě na levé straně před trojicí stoperů. Sám si přitom i ve Slavii na pozici halvbeka teprve zvyká.

„Je to tam pro mě o něco snazší než na levém beku. Je to pořád trochu ofenzivnější post. Pořád si tam ale zvykám, jsou tam určité taktické věci, když tým hraje v jiném rozestavení. Zvykám si a baví mě to,“ popisoval svoji novou roli po skončení zápasu.

Během něj nejčastěji spolupracoval s levým stoperem, kterým byl Ladislav Krejčí ze Sparty. V národním týmu se ale na nevraživost z klubových soutěží zapomíná. „V repre se tohle vůbec neřeší. Řekli jsme si před zápasem, jak je on zvyklý hrát a jak jsem zvyklý já, když tam hrají slávističtí stopeři. Bylo to úplně v pohodě,“ říkal Provod.

Jaroslav Šilhavý
Cesta, která nevede k úspěchu. Fotbalový národ má jasno: Šilhavý ven

Právě on dostal míč poprvé do sítě, když se prosadil z dorážky krátce po přestávce. Radost mu ale sebral odmávaný ofsajd, který vzápětí potvrdilo i video. „Zavíral jsem zadní tyč a šel jsem spíš na první centr. Vbíhal jsem tam, takže jsem si říkal, že by to mohl být ofsajd. Ale doufal jsem, hráč vždycky doufá. Viděl jsem, jak Kuchtič dorážel a dva hráči skákali do skluzu, tak jsem doufal, že si lehli nešikovně, abych v ofsajdu nebyl. Bohužel to tak nebylo,“ vyprávěl Provod po utkání. 

Češi i proto s Albánií jen remizovali 1:1. Skóre otevřel nedlouho po Provodově neuznané trefě Václav Černý, ale soupeř za deset minut srovnal. Poté už mnoho šancí ke zlomení výsledku na českou stranu nebylo.

Reprezentace: Česko - Faerské ostrovy 5:0, Václav Černý
Remízu nebereme, můžeme si to vyčítat sami, litoval po Albánii střelec Černý

„Albánci potvrdili to, co nám říkali trenéři. I v zápase s Polskem byli schopní na sto procent bránit a být koncentrovaní. My čekali, jestli nám to někde neotevřou, nebo tam nebudou mít skulinky, ale moc tam toho nebylo. Opravdu dobře bránili, napadali a snažili se hrát v aktivním bloku. Nepřišlo mi, že by tam bylo moc kudy se dostat do centrů a nebezpečných věcí,“ hodnotil hráč.

„Taky jsme doufali, že si pomůžeme standardkou, protože jsme tam měli skvělé hlavičkáře, ale taky se to nepovedlo. Byl to složitý zápas, Albánci mají svoji kvalitu a bod musíme brát,“ doplnil.

O bod před Albánií

Zisk jednoho bodu udržel Česko v kvalifikační skupině na prvním místě tabulky. O pouhý bod zaostává právě Albánie a na rozdíl dalšího jednoho bodu se přiblížilo Polsko, které porazilo Faerské ostrovy.

„Je to vyrovnané. My se musíme na další sraz připravit a přijet tam v dobré formě a náladě. Všechny zápasy jsou otevřené a my tam pojedeme uhrát dobré výsledky. Když se na to teď podíváme, tak to máme rozehrané dobře,“ hodnotil po polovině kvalifikace Provod.

Češi se v kvalifikaci o Euro v Edenu utkali s Albánií
Česká radost neměla dlouhého trvání. Reprezentace s Albánií remizovala

Jeho a zbytek týmu nyní čeká nedělní přátelský zápas proti Maďarsku. Zpátky do kvalifikace Češi naskočí v říjnu, kdy zavítají do Albánie a doma vyzvou Faerské ostrovy. Poslední dvě utkání v Polsku a doma proti Moldavsku jsou na programu v listopadu.