Alex Král už loni na začátku července využil možnosti pozastavit smlouvu ve Spartaku, kde je vázán do léta 2024. Mezinárodní federace FIFA speciální pravidlo pro zahraniční hráče kvůli ruské vojenské agresi na Ukrajině prodloužila i na následující sezonu.

Defenzivní univerzál v minulém ročníku za Schalke odehrál 31 soutěžních zápasů a připsal si jednu asistenci.

Alex Král na reprezentačním tréninku.
Rok plný (marného) čekání. Teď Král doufá v návrat, bude fárat za Schalke

„Není snadné najít ta správná slova, ale cítím, že zejména fanoušci si zaslouží obrovské poděkování. Děkuji i svým spoluhráčům a všem v klubu. S láskou, sílou a odhodláním je jen otázkou času, než se tento klub vrátí tam, kam opravdu patří. Jsem hrdý, že jsem měl tu čest a mohl být alespoň jednu sezonu hráčem Schalke 04,“ loučil se Král s Gelsenkirchen.

V Berlíně si zahraje Ligu mistrů

Pro pětatřicetinásobného reprezentanta půjde už o třetí působiště za dva roky. Předtím ze Spartaku hostoval v londýnském West Hamu, kde se však neprosadil. V české lize nastupoval dlouhovlasý kudrnáč za pražskou Slavii a Teplice.

„Přesun do Unionu je pro mě důležitým krokem. Protože jsem už v minulé sezoně mohl poznat bundesligu, nebude pro mě těžké si zvyknout. Progres Unionu v posledních letech je neuvěřitelný a impozantní. Opravdu se těším na tým a celý klub,“ řekl Král, jenž by na podzim neměl chybět při premiéře klubu ve skupině Ligy mistrů.

„S Alexem Králem k nám přichází pravidelný člen českého národního týmu, který dobře zapadne díky svému intenzivnímu stylu, technickým dovednostem a mentalitě. Těšíme se na něj a jsme nadšeni, že rozšířil naše řady,“ dodal ředitel berlínského klubu Oliver Ruhnert.