S oslabeným kádrem předvedl národní tým pod taktovkou trenéra Jaroslava Šilhavého vcelku obstojné barážové utkání. Se Švédy sice prohrál 0:1, v zápase byl ale více než rovnocenným sokem.

Předseda fotbalové asociace Petr Fousek ovšem potvrdil, že se Šilhavého pozice bude řešit.

Trenér Jaroslav Šilhavý
Šilhavého budoucnost u reprezentace? Jsem připravený na cokoli, říká trenér

Nejpozději by měl verdikt padnout 26. dubna, kdy by se mohlo rozhodnout na zasedání výkonného výboru FAČR. Bezprostředně po utkání si Šilhavého setrvání přála současná jednička Tomáš Vaclík či bývalý střelec reprezentace Jan Koller.

Jsou zde ale reálné možnosti osob, které by Jaroslava Šilhavého na pozici reprezentačního trenéra mohly vystřídat. Tou nejreálnější se jeví Ivan Hašek, který už s trénováním seniorské reprezentace zkušenosti má. Ten sice ještě v úterý povede reprezentaci Libanonu, poté se ale očekává jeho konec.

Další možností je bývalý trenér Sparty či reprezentační jedenadvacítky Vítězslav Lavička, který má krátkodobou smlouvu v Kuvajtu.

Příliš vysoký plat 

Řada hlasů z fotbalové společnosti by si přála současného trenéra Slavie Jindřicha Trpišovského. Z jeho práce s hráči v posledních letech těžila výrazně i fotbalová reprezentace, velkým problémem by ale byly finanční podmínky i fakt, že slávistický lodivod už před sezonou naznačoval, že pokud za ním bude stát vedení i fanoušci, nemá důvod z Edenu odcházet.

David Zima se snaží odtlačit Alexandera Isaka.
Šilhavý: Brabec říkal, že při gólu fauloval. Schick by šanci Havla asi proměnil

Jaroslav Šilhavý bral navíc podle dostupných informací okolo 150 tisíc měsíčně, Trpišovský bere ve Slavii přibližně 1,5 milionů korun. Reprezentační kasa by zdaleka tak štědrá nebyla, tím se navíc logicky i vylučuje možnost angažovat zahraničního trenéra.