Real sice loni vyhrál evropský Superpohár a mistrovství světa klubů, ale v letošní části sezony zřejmě skončí bez trofeje. Ve španělské lize ztrácí dvě kola před koncem čtyři body na vedoucí Barcelonu, v domácím poháru vypadl už ve čtvrtfinále a nejnovějším zklamáním bylo vyřazení v LM s papírově nejlehčím soupeřem ze všech semifinalistů.

Po prohře v Turíně (1:2) parta kolem Ronalda doma jen remizovala 1:1.

"Teď nemá smysl bavit se o mé budoucnosti. Po zbývajících dvou zápasech si můžeme sednout a diskutovat s vedením. Rád bych tu zůstal, ale vím, jak to chodí ve fotbalovém světe. Klub má právo vyměnit trenéra, pokud není spokojený," řekl Ancelotti.

"Přestože to dělám nerad, vždycky bych se ohodnotil známkou deset z deseti, neustále totiž dávám své práci všechno. Trenéra nicméně hodnotí vedení klubu," přidal italský kouč, jehož aktuální smlouva končí na konci příští sezony.

Realu na svém stadionu vedl od 23. minuty po penaltě Cristiana Ronalda, ale na vyrovnávací gól bývalého madridského útočníka Álvara Moraty z 57. minuty už odpovědět nedokázal, přestože měl dost šancí.

"Udělali jsme všechno, co udělat šlo. Hodně jsme útočili a hráli svůj nejlepší fotbal. Jenže jsme měli smůlu a přes spoustu šancí nepřidali druhý gól. Pokud bychom si měli něco vytknout, pak je to první zápas, ve kterém nám podobná intenzita chyběla," litoval pětapadesátiletý Ancelotti.

Jedním ze smutných madridských hrdinů byl Gareth Bale. V poslední době hodně kritizovaný velšský útočník sice aktivitou zastínil i hvězdného Ronalda, jeho pokusy však končily buď vedle nebo na rukavicích brankáře Gianluigiho Buffona. "Bale hrál lépe. Stejně jako celý tým tvrdě pracoval, ale bohužel to nestačilo," konstatoval Ancelotti.