"Trochu se obávám, že veškerá kritika, které jsme v minulosti čelili, bude najednou zapomenuta. Tenhle tým se vyvíjí. Nenechme se unést. Musíme zajistit, aby se hráči nevznášeli v oblacích. Chci, aby byli hladoví a učili se ze svých chyb," uvedl osmašedesátiletý kouč, který vede Anglii od roku 2012.

Čtěte také: Nejlepší večer Anglie za poslední dobu. Vardy nadchl, Löw mluvil o lekci

I kvůli absenci zraněného kapitána Wayna Rooneyho dostali šanci méně zkušení hráči jako devatenáctiletý Dele Alli či debutant Danny Rose.

Na dvoubrankový náskok Němců zareagoval Harry Kane a po něm se poprvé v reprezentaci střelecky prosadili Jamie Vardy a v nastavení Eric Dier.

"Byl to přátelák a musíme být opatrní, abychom tomu nepřikládali moc velkou důležitost. I kdybychom s Německem prohráli 2:3 gólem v závěru, nebyl bych nijak mrzutý. Stejně bych byl potěšen tím, jak jsme hráli. Pro řadu hráčů to byl teprve druhý nebo třetí zápas (v reprezentaci)," řekl Hodgson.

"Je třeba zůstat v těchhle případech pokorný. Máme před sebou spoustu práce, abychom na tom byli jako Němci. Je to dobrý krok vpřed, ale hodně věcí je třeba zlepšit," komentoval výhru nad mistry světa.

Vardy dal svůj první reprezentační gól pohotovou patičkou a sobotní zápas označil za vrchol této sezony, v níž táhne Leicester senzačně za mistrovským titulem.

"Když jdete do zápasu jako náhradník, chcete ho nějak ovlivnit. Mně se to povedlo a vyhráli jsme. Chtěl jsem jít na bližší tyč a pokusit se o něco. Naštěstí jsem zkusil tu patičku a vyšlo to," řekl Vardy, jenž napodobil Garyho Linekera. Slavný útočník byl dosud posledním hráčem Leicesteru, který skóroval v anglické reprezentaci - v červnu 1985 proti USA.

Anglie ve skupině na Euru vyzve Rusko, Slovensko a Wales.