Po vítězství 5:0 nad Bohemians Praha v posledním ligovém kole surfují slávisté na vlně optimismu. „Nejlepší bude, když za 15 minut povedeme 3:0,“ řekl s trochou nadsázky kapitán týmu Erich Brabec den před zápasem s Fiorentinou.

Středeční odveta třetího předkola Ligy mistrů rozhodne o tom, kdo dostane šanci předvést své umění před záplavou televizních diváků po celém světě a zároveň vylepší klubový rozpočet minimálně o osmdesát milionů korun. Tolik se totiž bere za postup do hlavní fáze prestižní soutěže.

„Pevně věřím, že je výhra a postup v našich silách,“ uvedl na tiskové konferenci Marek Suchý, stoper Slavie. „Když dáme do hry srdce, máme šanci,“ přidal se záložník Tijani Belaid.

Jenže svěřenci kouče Jarolíma jako by zapomněli, jak vypadal první z dvojice vzájemných zápasů s italským klubem. Fiorentina v čele s rumunským kanonýrem Mutuem vůbec nepustila českého soupeře na dosah vlastní branky, sama naopak vstřelila dva góly. A to mohli být slávisté rádi, že si do Prahy nepřivezli mnohem větší outěžek.

Varující jsou i výkony tuzemského mistra v domácí soutěži. Muži v červenobílých dresech zatím dokázali porazit jen slabší celky Příbram a Bohemians, v Plzni a Liberci naopak body ztráceli.

K jejich dobru je však třeba připočíst, že jsou bohatší o zkušenosti z loňského ročníku Ligy mistrů a za smazáním dvoubrankového náskoku je požene zaplněný Eden. Navíc tým netrápí kromě tradičního smolaře Šmicra žádné závažné zdravotní problémy.

Zato Italové přijeli do Čech se zpožděním a bez zraněného Mutua. Na jejich záměrech tyto komplikace ale vůbec nic nezměnily. „Umíme hrát skvěle i bez něj,“ uvedl kouč Cesare Prandelli na adresu rumunské hvězdy. „Máme lehký náskok z minulého zápasu, ale to nestačí. Chceme tři body,“ doplnil.

Kdo se podle vás bude ve středu v noci radovat z postupu do Ligy mistrů? Slavia, nebo favorizovaná Fiorentina? Hlasujte v anketě Deníku! (vpravo nahoře)