Arsenal měl k brance blízko už v první půli, kdy se dostal k hlavičce Walcott, fanoušci už se radovali, ale brankář Neuer skvělým zákrokem na brankové čáře rukou míč vyrazil a z dorážky neuspěl ani Ramsey.

Výborný výkon ale předváděl i na druhé straně Čech, který nastoupil v Lize mistrů poprvé v dresu Arsenalu. Trápil zejména polského kanonýra Lewandowského, který se dostal do několika šancí, ale nerozšířil svoji mimořádnou bilanci 15 branek ze sedmi posledních zápasů. Především čtvrt hodiny před koncem selhal, když šel z úhlu sám na Čecha, ale ten stihl jeho ránu vyrazit nad břevno.

Zlomový moment

Šlo o zlomový moment utkání, jelikož vzápětí zahrál Arsenal přímý kop, gólman Bayernu Neuer nezvykle chyboval, při vyběhnutí netrefil míč a ten se odrazil od střídajícího Girouda do branky. V úplném závěru ještě po brejku zvýšil Özil. Jeho střelu sice Neuer vyrazil, ale brankový rozhodčí dobře viděl, že k zákroku došlo až za brankovou čárou, a gól uznal.

"Bayern dominoval hře, ale nám se povedlo skórovat. Dokázali jsme porazit fantastický tým, což nám do budoucna může jen pomoc," řekl v televizním rozhovoru Giroud. "Měli jsme své šance, výkon byl dobrý. Arsenal je top tým, přesto jsme dominovali hře. Bohužel jsme ale prohráli. Manuelu Neuerovi to nevyčítám, protože předtím zas chytil jasný gól," konstatoval trenér Bayernu Pep Guardiola.

Stoprocentní Petrohrad

Jediným stoprocentním týmem je tak zatím Petrohrad, který vyhrál i nad Lyonem. Na brzký gól Dzjuby sice po změně stran zareagoval chytrou patičkou Lacazette, ale vítězný gól obstaral tvrdou ránou ze 30 metrů Hulk, který se trefil ve všech třech dosavadních zápasech. Výhru ještě potvrdil Danny.

Velkou přestřelku viděli fanoušci v Leverkusenu, kde AS Řím brzy prohrával už 0:2 po brankách mexického střelce Hernándeze. Jenže De Rossi stihl ještě do poločasu srovnat a po změně stran dokonali obrat Pjanič a Falque. Německý celek se ale dokázal z tvrdého úderu vzpamatovat a v posledních šesti minutách vybojoval remízu po gólech Kampla a Mehmediho.

Porto už pošestnácté za sebou bodovalo a znovu neinkasovalo, když doma přehrálo Maccabi Tel Aviv 2:0. Se sedmi body vede skupinu G před Dynamem Kyjev a Chelsea, které se rozešly bezbrankovou remízou.

Z výhry 2:0 se radovala také Barcelona na hřišti Borisova, kde se dvakrát prosadil záložník Rakitič po přihrávkách brazilské hvězdy Neymara.

Fotbalová Liga mistrů - 3. kolo:

SKUPINA E:

BATE Borisov - FC Barcelona 0:2 (0:0)
Branky: 48. a 64. Rakitič. Rozhodčí: De Sousa - Miranda, Mesquita (všichni Portug.).

Leverkusen - AS Řím 4:4 (2:2)
Branky: 4. z pen. a 19. Hernández, 84. Kampl, 86. Mehmedi - 29. a 38. De Rossi, 54. Pjanič, 73. Falque. Rozhodčí: Kassai - Ring, Tóth (všichni Maď.).

1. FC Barcelona 3 2 1 0 5:2 7
2. Leverkusen 3 1 1 1 9:7 4
3. BATE Borisov 3 1 0 2 4:8 3
4. AS Řím 3 0 2 1 7:8 2

SKUPINA F:

Arsenal - Bayern Mnichov 2:0 (0:0)
Branky: 77. Giroud, 90.+3 Özil. Rozhodčí: Cakir - Duran, Ongun (všichni Tur.).

Dinamo Záhřeb - Olympiakos Pireus 0:1 (0:0)
Branka: 79. Brown. Rozhodčí: Tagliavento - Giallatini, Passeri (všichni It.).

1. Bayern Mnichov 3 2 0 1 8:2 6
2. Olympiakos Pireus 3 2 0 1 4:5 6
3. Arsenal 3 1 0 2 5:5 3
4. Dinamo Záhřeb 3 1 0 2 2:7 3

SKUPINA G:

FC Porto - Maccabi Tel Aviv 2:0 (2:0)
Branky: 37. Aboubakar, 41. Brahímí. Rozhodčí: Turpin - Cano, Danos (všichni Fr.).

Dynamo Kyjev - Chelsea 0:0
Rozhodčí: Skomina - Praprotnik, Vukan (všichni Slovin.).

1. FC Porto 3 2 1 0 6:3 7
2. Dynamo Kyjev 3 1 2 0 4:2 5
3. Chelsea 3 1 1 1 5:2 4
4. Maccabi Tel Aviv 3 0 0 3 0:8 0

SKUPINA H:

Valencie - Gent 2:1 (1:1)
Branky: 15. Fighúlí, 72. vlastní Mitrovič - 40. Foket. Rozhodčí: Zwayer - Schiffner, Achmüller (všichni Něm.).

Petrohrad - Lyon 3:1 (1:0)
Branky: 3. Dzjuba, 56. Hulk, 83. Danny - 49. Lacazette. Rozhodčí: Atkinson - Mullarkey, Child (všichni Angl.).

1. Petrohrad 3 3 0 0 8:4 9
2. Valencie 3 2 0 1 5:4 6
3. Gent 3 0 1 2 3:5 1
4. Lyon 3 0 1 2 2:5 1