Arsenal s Čechem v brance smetl Chelsea, uspěly oba Manchestery
Manchester - Arsenal prolomil téměř pětileté prokletí a poprvé od října 2011 porazil v ligovém zápase Chelsea. Při výhře 3:0 vychytal Petr Čech proti bývalému týmu čisté konto. Dařilo se oběma celkům z Manchesteru. United porazili v 6. kole úřadujícího mistra Leicester vysoko 4:1 a Citizens po výhře 3:1 na hřišti Swansea potvrdili pozici lídra soutěže. Dosud neztratili ani bod.
Po třízápasové pauze zaviněné disciplinárním trestem se vrátil do sestavy Manchesteru City útočník Agüero a hned v deváté minutě se trefil do sítě Swansea. Radost ale hostům dlouho nevydržela, o chvíli později vyrovnal premiérovým gólem v Premier League Llorente.
V druhém poločase ale "Citizens" udrželi stoprocentní bilanci. Po Van der Hoomově faulu ve vápně proměnil penaltu Agüero, který se v této sezoně prosadil už jedenáctkrát v šesti soutěžních zápasech. Krátce poté potvrdil zlepšenou formu pod trenérem Guardiolou po rychlém protiútoku anglický reprezentant Sterling a Manchester City si připsal desátou soutěžní výhru v řadě.
Čech zazářil až v závěru
Kouč Arsenalu Arséne Wenger před dvěma dny oslavil dvacetileté výročí na lavičce Arsenalu. Proti Chelsea se dařilo i dalším jubilantům, neboť 100. soutěžní start za "Kanonýry" si připsal Sánchez a v 11. minutě po Cahillově zaváhání otevřel skóre a prolomil 583 minut dlouhé čekání Arsenalu na ligový gól do sítě "Blues". O 141 sekund později na něj navázal další oslavenec Walcott, který si připsal 350. duel za londýnský celek.
V závěru poločasu pak domácí výborně zužitkovali rychlý protiútok, na jehož začátku i konci byl německý reprezentant Özil. Chelsea prohrávala 0:3 po poločase poprvé od května 2012. V 84. minutě musel Čech vytáhnout zákrok nohou proti unikajícímu Batshuayiovi. Arsenal poprvé od října 2015 vyhrál čtyři ligová utkání v řadě.
Rooney začal na lavičce
Trenér United José Mourinho po předchozích třech porážkách v Premier League a Evropské lize nechal na lavičce obvyklého kapitána Waynea Rooneyho, jenž odehrál pouze závěrečných sedm minut. Na výkonů slavného celku to ale znát nebylo.
Domácí využili hned první šanci k otevření skóre. Blind v 22. minutě nacentroval od rohového praporku a Smalling hlavičkou překonal gólmana Zielera. Šestadvacetiletý stoper se v lize trefil po 531 dnech.
Premiérová trefa Pogby
Leicester se po inkasované brance nemohl dostat do hry a závěr poločasu mu vůbec nevyšel. Nejprve se po pěkné kombinaci prosadil Mata, následně domácí využili další dva Blindovy rohové kopy. Skórovali po nich Rashford a Pogba, nejdražší fotbalista historie oslavil premiérovou trefu v dresu "Rudých ďáblů" po letním přestupu z Juventusu.
Do druhého dějství neposlal kouč "Lišek" Claudio Ranieri i vzhledem k úternímu duelu Ligy mistrů proti FC Porto ofenzivní dvojici Mahriz - Vardy, přesto dokázali hosté dát alespoň čestný gól. Zdařilou střelou zpoza vápna se prezentoval střídající mladík Gray a dal první branku za Leicester. V souboji bývalých trenérů Chelsea Mourinho po čtyřech zápasech poprvé uspěl proti Ranierimu.
Liverpool demoloval, Everton padl
Tottenham se posunul na druhé místo a velkou zásluhu na tom má Son Hung-min, který dvěma góly zajistil výhru 2:1 v Middlesbrough. V posledních třech ligových duelech se korejský reprezentant trefil čtyřikrát. Za domácí v druhém poločase pouze snížil Gibson.
Liverpool, za který debutoval v Premier League gólman Karius, deklasoval Hull 5:1. Dvakrát se z pokutového kopu prosadil Milner, další branky přidali Lallane, Mané a Coutinho. Za hosty skóroval Meyler.
Zaváhal naopak jeho městský rival Everton, který podlehl 0:1 na půdě Bournemouthu. Jedinou branku dal Stanislas, kterému se proti Evertonu daří: v sedmi zápasech mu vstřelil čtyři góly. Bournemouth porazil "Karamelky" poprvé v historii.
Soupeř Sparty jasně vyhrál
Fotbalisté Southamptonu zvítězili nad West Hamem 3:0 po brankách Charlieho Austina, Dušana Tadiče a Jamese Ward-Prowse. Pro West Ham to byla čtvrtá ligová porážka v řadě, tři inkasované góly jej navíc dostaly do pozice týmu s nejhorší obranou v soutěži.
Austin se prosadil ve 40. minutě z první střely na branku v zápase a potvrdil střeleckou formu. Byl to jeho pátý zásah ve čtyřech posledních utkáních včetně dvou tref do sítě pražské Sparty v Evropské lize.
Po změně stran si anglický útočník připsal i asistenci, když po jeho přihrávce v 62. minutě skóroval Tadič. Pro něj to naopak byla premiérová branka v sezoně a zároveň pro Southampton znamenala první ligový zápas, ve kterém se jeho hráčům podařilo dát více než jeden gól. V nastavení pak ještě přidal třetí zásah střídající Ward-Prowse.
Že se jim střelecky dařilo proti West Hamu, není úplně překvapivé. West Ham totiž v šesti kolech ligy prohrál popáté a dostal už 16 gólů. V tomto ohledu je nejhorším týmem Premier League. Naopak Southampton udržel čisté konto v součtu všech soutěží už počtvrté v sezoně.
Anglická fotbalová liga - 6. kolo:
Manchester United - Leicester 4:1 (22. Smalling, 37. Mata, 40. Rashford, 42. Pogba - 59. Gray), Bournemouth - Everton 1:0 (23. Stanislas), Liverpool - Hull 5:1 (30. a 71. Milner oba z pen., 17. Lallana, 36. Mané, 52. Coutinho - 52. Meyler), Middlesbrough - Tottenham 1:2 (65. Gibson - 7. a 23. Son Hung-min), Stoke - West Bromwich 1:1 (73. Allen - 90.+1 Rondón), Sunderland - Crystal Palace 2:3 (39. a 60. Defoe - 61. Ledley, 76. McArthur, 90.+5 Benteke), Swansea - Manchester City 1:3 (13. Llorente - 9. a 65. z pen. Agüero, 77. Sterling), Arsenal - Chelsea 3:0 (11. Sánchez, 14. Walcott, 40. Özil), West Ham United - Southampton 0:3 (40. Austin, 62. Tadič, 90.+2 Ward-Prowse), Burnley - Watford 2:0 (38. Hendrick, 50. Keane).
Tabulka:
1. Manchester City 6 6 0 0 18:5 18
2. Tottenham 6 4 2 0 10:3 14
3. Arsenal 6 4 1 1 15:7 13
4. Liverpool 6 4 1 1 16:9 13
5. Everton 6 4 1 1 10:4 13
6. Manchester United 6 4 0 2 12:7 12
7. Crystal Palace 6 3 1 2 10:7 10
8. Chelsea 6 3 1 2 10:9 10
9. Southampton 6 2 2 2 7:6 8
9. West Bromwich 6 2 2 2 7:6 8
11. Watford 6 2 1 3 10:11 7
12. Leicester 6 2 1 3 8:11 7
13. Burnley 6 2 1 3 5:8 7
14. Hull 6 2 1 3 7:12 7
15. Bournemouth 6 2 1 3 4:9 7
16. Middlesbrough 6 1 2 3 6:9 5
17. Swansea 6 1 1 4 5:10 4
18. West Ham United 6 1 0 5 7:16 3
19. Stoke 6 0 2 4 4:15 2
20. Sunderland 6 0 1 5 5:12 1
Dále z vašeho Deníku
Načítám tabulku ...