Hušbauer nedostal šanci. Juventus uniká AS Řím, Neapol zdolala Lazio

Řím - Italská liga začíná být opět o jednom týmu. Juventus i podruhé v tomto týdnu deklasoval Hellas Verona, po čtvrtečním pohárovém osmifinále (6:1) zvítězil v nedělním utkání Serie A 4:0. Rázem tak vede tabulku už o pět bodů: AS Řím totiž v 19. kole jen remizoval s Palermem.

18.1.2015 AKTUALIZOVÁNO 18.1.2015

Neapol porazila Lazio ŘímFoto: ČTK/AP

Juventus vedl nad Veronou už po sedmi minutách zásluhou Pogby a Téveze 2:0, první jmenovaný se trefil ve třetím soutěžním utkání v řadě. Hosté si následně nedokázali vytvořit výraznější šanci, v druhém poločase naopak další dvě branky přidala "Stará dáma".

Na Pereyru navázal druhou trefou v zápase Tévez, jenž se v tomto ročníku Serie A podílel už na osmnácti gólech svého týmu: třináctkrát sám skóroval a připsal si také pět asistencí.

Turínský celek podesáté v řadě bodoval, Verona v posledních třinácti ligových zápasech pouze dvakrát získala tři body.

Lazio po dlouhé době neskórovalo

Fotbalisté Neapole zvítězili na hřišti Lazia Řím 1:0 a vystřídali soupeře na třetím místě tabulky. Desátým gólem v sezoně rozhodl zápas útočník Higuaín, jenž po Mertensově přihrávce z úhlu překonal gólmana Berishu.

Lazio sice bylo po inkasované brance střelecky aktivnější, z celkových 21 pokusů ale přímo ohrozilo neapolského gólmana Cabrala pouze třikrát. Celek z hlavního města poprvé od 29. listopadu, kdy remizoval na hřišti veronského Chieva 0:0, v soutěžním zápase neskóroval a Neapol ukončila jeho sérii šesti ligových zápasů bez prohry.

Před římský klub se dostala také Sampdoria, která vyhrála v Parmě 2:0. Cagliari remizovalo v Udine 2:2, český záložník Josef Hušbauer do hry nezasáhl.

Parma sice v posledních třech domácích soutěžních zápasech neprohrála, na janovskou Sampdorii však nestačila. Bezbrankový stav držela do 53. minuty, poté však Eder poslal přesný pas před bránu Bergessiovi a argentinský útočník se poprvé prosadil v dresu Sampdorie v ligovém duelu. Výhru hostů pojistil v 70. minutě další premiérový střelec této sezony Serie A Soriano.

Hušbauer byl jen na lavičce

Cagliari šlo o přestávce do šaten s jednogólovým vedením, o které se postaral Joao, v druhé půli ale dvěma brankami v rozmezí minuty otočili stav Allan a Théréau. Svěřenci trenéra Zoly ale nakonec zachránili alespoň cenný bod, Avelar využil nařízenou penaltu po Heurtauxově ruce ve vápně.

Záložník sardinského celku Hušbauer zůstal na lavičce.

O vítězství Bergama na hřišti AC Milán rozhodl po přesném Moralesově pasu argentinský útočník Denis. Milánský celek získal z posledních čtyř zápasů pouhé dva body, Bergamo si připsalo plný počet bodů poprvé po sérii čtyř duelů bez výhry.

Rozhodující branku v utkání mezi Chievem a Fiorentinou vstřelil až ve čtvrté minutě nastavení střídající útočník hostů Babacar, jenž hlavou překonal gólmana Bizzarriho. Fiorentina je po výhře 2:1 na šesté pozici o bod za Laziem.

AS Řím nezvládl zápas v Palermu

Fotbalisté AS Řím v sobotu jen remizovali 1:1 v Palermu. Šlo o jejich druhou ztrátu v řadě.

Římané neprohráli v lize od 1. listopadu už devět utkání za sebou, ale z posledních čtyř získali třikrát pouze jediný bod. Tentokráte za to mohla chyba v rozehrávce v podání Astoriho, který nabídl Palermu vyloženou šanci a nejlepší hráč soupeře Dybala jí nepohrdl. V posledních devíti zápasech se tak podepsal už pod dvanáctou branku.

Hostům pomohla ke srovnání standardní situace, když nákop do vápna sklepl hlavou Strootman a Destro zblízka tečoval míč do sítě. Víc už ale Řím nestihl a Juventus bude v neděli proti Veroně bojovat o to, aby šel v čele tabulky do trháku.

Italská fotbalová liga - 19. kolo:

Empoli - Inter Milán 0:0, Palermo - AS Řím 1:1 (2. Dybala - 54. Destro), Lazio Řím - Neapol 0:1 (18. Higuaín), Lazio Řím - Neapol 0:1 (18. Higuaín), AC Milán - Bergamo 0:1 (33. Denis), Cesena - FC Turín 2:3 (43. a 85. Brienza z pen. - 20. Benassi, 22. Quagliarella, 87. López), Chievo - Fiorentina 1:2 (72. Pellissier - 35. Rodríguez, 90.+4 Babacar), FC Janov - Sassuolo 3:3 (53. a 90.+2 z pen. Fetfatzidis, 25. Falque - 19. z pen. a 69. Berardi, 50. Missiroli), Parma - Sampdoria Janov 0:2 (54. Bergessio, 70. Soriano), Udine - Cagliari 2:2 (55. Allan, 56. Théréau - 39. Joao, 90.+1 Avelar z pen.), Juventus Turín - Hellas Verona 4:0 (7. a 74. Tévez, 3. Pogba, 66. Pereyra).

18.1.2015 VSTUP DO DISKUSE
Prezident Miloš Zeman jmenoval 13. prosince na Pražském hradě menšinovou vládu Andreje Babiše.
4 20

Babiš o migračních kvótách: EU znovu Česko nepřehlasuje

Praha. Ilustrační foto.
29

Praha slaví stříbrnou svatbu s UNESCO

Videosouhrn SPECIÁL: Česko zpívalo koledy. Podívejte se

Ve stejnou chvíli zpívalo neuvěřitelných 125 tisíc lidí po celé zemi stejné vánoční koledy. Přinášíme vám speciální vydání videosouhrnu, díky kterému budete moci nasát vánoční atmosféru z mnoha míst najednou.

Merkelová jednala se Schulzem. Velká koalice je na spadnutí

Ve hře o německou vládu se vyjasňuje. Ve středu večer došlo k napjatě očekávanému setkání Angely Merkelové s představiteli SPD. Šéfka CDU/CSU jednala s šéfem SPD Martinem Schulzem dvě a půl hodiny, diskuze byla údajně "otevřená a prodchnutá důvěrou". Německá média hovoří o důležitém kroku k vytvoření velké koalice.

DOTYK.CZ

Bad Boy světové reklamy se vrátil. Oliviero Toscani je zpátky v Benettonu

Slavný tvůrce kontroverzních světových kampaní z 80. a 90. let se vrátil zpátky do firmy, která ho proslavila. Oliviero Toscani začíná opět vytvářet reklamní kampaně firmy United Colors of Benetton. A hned první kampaň jakoby připomínala nedávnou českou kauzu.

S prezidentem si Dostálová rozumí. Oba chtějí investovat

Ostře žluté sáčko, široký úsměv a blonďatá hříva, to jsou poznávací znaky Kláry Dostálové, díky nimž ji na povolebních setkáních v centrále hnutí ANO nelze přehlédnout. Na tom po loňských říjnových volbách byla obzvláště rozesmátá. V Královéhradeckém kraji hnutí ANO, jehož kandidátku jako nestraník vedla, vyhrálo zcela přesvědčivě.