„Nevím, co ode mě chcete slyšet. Nebudu to řešit teď na tiskovce,“ prohlásil Karel Jarolím v útrobách majestátního stadionu v Rostově na Donu.

Podle zákulisních informací se však dá čekat jeho konec. A to přesto, že vedení asociace ještě v pátek tvrdilo, že by měl vést mužstvo i při dvou říjnových utkáních. „Můžu za všechno,“ řekl novinářům.

Nemyslel jste sám při zápase s Ruskem na rezignaci?
Teď se k tomu nebudu vyjadřovat. Dozvíte se to v nejbližších hodinách.

Jak vám je po potupné prohře?
Hrozně. Asi bych si zasloužil veřejnou popravu. Za všechno můžu já.

V čem byl problém?
Nějak jsme nechytli úvod. Góly padly po hrubých chybách. První, druhá, třetí, v podstatě bylo o výsledku rozhodnuto. Ve druhé půli jsme byli trochu aktivnější, dostali jsme se do hry, byly tam akce, které jsme měli dotáhnout líp. S výsledkem jsme chtěli něco udělat, aby utkání neskončilo ostudou. Jenže jsme udělali na konci další chyby a soupeř byl maximálně efektivní.

Hráči mluvili o tom, že výsledky jsou realita českého fotbalu. Vidíte to stejně?
Ukrajina nás přehrála v první půli. Ve druhé ne, s tím nesouhlasím. Dokazují to i statistiky. Tady to bylo horší. Můžeme se bavit o systému hry. Je hezké si to rozdat s Ruskem na férovku, ale je otázka, jak vše dopadne. Budeme muset upřednostnit cestu, že vsadíme na obranu a nějakým způsobem výsledky uhrajeme.

Není problém v přístupu?
V tréninku ne, v zápase  to bylo jiné. Úvod nebyl podle našich představ. Je to  i o nabídce, hráči musí chtít. Věděli jsme, že nás čeká jiný soupeř než Ukrajina. Když mají Rusové balon, jdou s ním rychle dopředu. S tím jsme měli problém.

Máte národnímu týmu co dát?
Jsou to rány… Prohra s Ukrajinou v Lize národů bolí. Dvakrát jsme dostali branku v nastaveném čase. Asi mužstvo bude potřebovat nějaký impuls.