Asociace rozhodla, že dlužnou částku za Strahov ve výši 200 milionů korun zaplatí České unii sportu (ČUS) a Českému atletickému svazu (ČAS) sama. A okamžitě. Časově omezené řešení prý neohrozí provoz asociace.

Petr Fousek a Karel Poborský, dva kandidáti na předsedu FAČR.
Změny? Fotbal je jako tanker, otáčí se pomalu, říká nový šéf Fousek

Nabídky na úvěr poskytly vedle bank i finančně nejsilnější české kluby Sparta a Slavia. Podle vedení FAČR je ale v transparentním zájmu fotbalu, aby asociace zůstala maximálně nezávislá. Asociace se dál soustavně zabývá všemi nabídkami, prioritně těmi od bankovních subjektů.

„Výkonný výbor se bude dál zabývat jednotlivými finančními nabídkami řešení celé situace a podnikne další kroky v oblasti poptávkového řízení, tak abychom měli co nejvíce relevantních možností k vyřešení celé problematiky,“ uvedl předseda FAČR Fousek. „Zároveň uskuteční nové poptávkové řízení ve světle skutečnosti, že závazky k ČUS a ČAS budou do 30. září již vypořádány a předkupní práva tedy tím odblokována.“

Ondřej Kúdela během zápasu s Glasgow Rangers.
Rangers s Kamarou se valí do Prahy. Kauza Kúdela žije, přifukuje ji i právník

Fousek je rád, že v situaci ohledně stadionu na Strahově konečně došlo k posunu. „Je potřeba si uvědomit, že toto téma se řeší na svazu osm let a nové vedení na jeho řešení mělo zatím jen tři měsíce,“ zdůraznil Fousek.