Real v prvním ligovém střetnutí s nováčkem z Leganés dal zapomenout na překvapivou remízu v Lize mistrů ze hřiště Legie Varšava 3:3. V 38. minutě si naběhl za obranu Bale a obešel brankáře, poté v nastaveném čase první půle dorazil míč do sítě po standardní situaci.

Druhý zásah velšského forvarda byl jeho 150. gólem v profesionální kariéře, potřeboval na ně 449 zápasů. V tomto ročníku španělské ligy to pro něj byla pátá branka a dotáhl se tak na nejlepšího střelce týmu Cristiana Ronalda.

Právě Ronaldo však příliš šťastný zápas neprožil, poprvé v této sezoně nemířila ani jedna jeho střela na branku. Přesněji ale v 76. minutě pálil Morata a připsal si čtvrtý ligový zásah v sezoně.

Barcelona uhájila druhé místo

Program 11. kola zakončil souboj o druhé místo mezi Sevillou a Barcelonou. Hosté otočili vývoj zápasu a díky výhře 2:1 je od rivalů z Realu stále dělí pouze dva body.

Úvodní poločas šlágru kola byl v režii Sevilly. Nejprve si Neymar nerozuměl s Luisem Suárezem a přišel v jejím vápně o míč, domácí pak přešli do rychlého protiútoku a na jeho konci otevřel skóre Vitolo. Také v dalším průběhu první půle byla Sevilla mnohem aktivnější, Barcelonu přestřílela a měla více ze hry.

Její převaha však přišla vniveč, gólem do šatny vyrovnal Lionel Messi. Byl to už 27. gól argentinského kanonýra do sítě Sevilly. Žádnému jinému tým více gólů nedal.

V 61. minutě Barcelona zápas otočila díky přesnému zásahu Suáreze po asistenci Messiho a vedení si už vzít nenechala. Pro oba střelce hostujícího týmu to byly osmé ligové branky v sezoně a barcelonské duo tak vede tabulku střelců o dva góly před nejbližšími konkurenty.

Rozhodly penalty

Před sobotním duelem muselo Atlético naposledy čelit dvěma pokutovým kopům v roce 2011 v derby s Realem Madrid. Na půdě San Sebastianu penalty zapříčinili Gabi a Correa a exekutoři Vela a Willian José si poradili s přehledem. Baskickému celku se na domácím stadionu daří, vyhrál zde poslední čtyři ligové zápasy.

Poslední Granada stále čeká na první vítězství v sezoně, ze zápasu s La Coruňou ale získala alespoň bod. Od 64. minuty sice prohrávala po zásahu Andoneho, bod pro domácí však zařídil vlastním gólem brankář hostů Tytoň.

Španělská fotbalová liga - 11. kolo:

Granada - La Coruňa 1:1 (81. vlastní Tytoň - 64. Andone), San Sebastian - Atlético Madrid 2:0(54. Vela z pen., 75. Willian José z pen.), Pamplona - Alavés 0:1 (77. Santos z pen.), Las Palmas - Eibar 1:0 (90.+3 Viera z pen.), Real Madrid - Leganés 3:0 (38. a 45.+1 Bale, 76. Morata), Espaňol Barcelona - Bilbao 0:0, Vigo - Valencie 2:1 (43. Roncaglia, 77. Guidetti - 32. Parejo z pen.), Villarreal - Betis Sevilla 2:0 (22. Trigueros, 53. Soriano), FC Sevilla - FC Barcelona 1:2 (15. Vitolo - 43. Messi, 61. Suárez).

1. Real Madrid 11 8 3 0 31:10 27
2. FC Barcelona 11 8 1 2 32:13 25
3. Villarreal 11 6 4 1 19:7 22
4. Atlético Madrid 11 6 3 2 25:8 21
5. FC Sevilla 11 6 3 2 19:15 21
6. San Sebastian 11 6 1 4 18:12 19
7. Bilbao 11 5 2 4 15:13 17
8. Vigo 11 5 2 4 18:21 17