Když jeli fotbalisté Ostravy do Prahy na zápas 4. ligového kola se Spartou, měl trenér Tomáš Bernady jediné přání - nechtěl být s týmem za fackovacího panáka. A to se mu nakonec splnilo mnohonásobně. Baník totiž obhájce titulu v pátek porazil 1:0 a na Letné uspěl po šesti letech.

Na Letné navíc padla ještě jedna dlouhá série - Sparta přišla o téměř dvouletou domácí neporazitelnost. "Pro nás Ostraváky je velmi příjemné uspět na Letné. Ale jsou to jenom statistiky," uvedl Bernady. "V roce 2008 jsem tady byl u poslední výhry Baníku na Spartě, takže je příjemné si to zopakovat," dodal.

Baník vedl od 5. minuty díky brance Jána Greguše, ve zbytku zápasu se ale spíš bránil a v závěru prvního poločasu přežil i přímý kop domácího kapitána Davida Lafaty, který trefil tyč. "Kdyby z toho dala Sparta gól, narostla by jí křídla. Naštěstí jsme to nějak odvrátili a mohli jsme to pak dobránit," připomněl Bernady.

Ostravský trenér navzdory cennému a prvnímu vítězství v sezoně nelétal v oblacích. Baník se totiž chtěl v Praze prezentovat trochu jiným fotbalem. "Když jsme sem jeli, říkal jsem si, abychom nebyli za fackovacího panáka jako v posledních letech a povedlo se," prohlásil Bernady.

"Ale chtěli jsme hrát aktivně, držet míč a nezalézat do obrany, aby se Sparta nedostala do tlaku a tohle předsevzetí už nám moc nevyšlo," přidal. "Místo toho nás Sparta zatlačila, tlačila se do šancí, ale nějak jsme to přestáli," dodal.