Dalšími členy sportovní rady klubu jsou Dušan Vrťo, Marek Jankulovski a nový sportovní manažer Michal Bělák. „Rozšířená sportovní rada má opravdu rozsáhlé pravomoci a s A-mužstvem bude v každodenním kontaktu. Věřím, že tato opatření pomohou ke zvýšení efektivity,“ řekl Václav Brabec, majitel klubu.

Zdeněk Nehoda na snímku ze školského poháru ve VřesiněZdroj: Aleš KreclZveřejněním nové struktury sportovní rady Baník Ostrava zároveň definitivně uťal přetrvávající pochybnosti o obsazení místa hlavního trenéra, kterým je i nadále Radim Kučera. „I když bodů bychom chtěli mít samozřejmě více, hra a výkony nebyly tak špatné, abychom po pěti měsících měnili trenéra. Chceme ho podržet a současně věříme, že i v symbióze s postřehy Petra Uličného přijde i kýžený efekt v podobě výsledků,“ uvedl na oficiálních stránkách klubu Zdeňěk Nehoda.

Dosavadní hlavní kouč Radim Kučera s novým stylem práce problém nemá. „Konstruktivní názory zkušených odborníků si kdykoliv rád vyslechnu. A v podobném režimu jsem už dříve ve Znojmě s Petrem Uličným naprosto bezproblémově fungoval,“ prohlásil s tím, že je srozuměn ještě s dalšími změnami, které jsou v jednání. „Kromě již oznámených jmen Martina Filla a Dame Diopa máme v plánu přivést ještě minimálně tři hráče a brankáře,“ dodal Václav Brabec.