„Možná že to svědčí o jakési vyspělosti mančaftu, že utkání dokáže vyhrát na jeden gól. Je asi i vidět, že dobře bráníme, teď jsme doma Brno pustili do jediné šance, kdy jsme se navíc my sami vzadu po centru nedomluvili," poznamenal po konci pátečního duelu Jan Baránek.

Pojďme ale ke druhému poločasu. Co se s vámi stalo, že se to najednou i v přesilovce vyvíjelo tak nejistě?
Nevím, asi nám chyběl druhý gól a Brno vycítilo šanci a od šedesáté minuty nás trochu zatlačilo. Ale hlavně jsme to my sami hráli zbytečně ustrašeně, nepřidali jsme pojišťovací druhý gól a zbytečně se trápili. Je to zkrátka ubojované vítězství.

Hrála v utkání nějakou roli nervozita?
Spíš nás svazovala vidina druhého vítězství v řadě za sebou. Ale ať už je to jak chce, je důležité, že jsme i teď vyhráli. I když to nebylo po bůhvíjakém výkonu, jsme určitě za výhru rádi.

Co říkáte na atmosféru? Nepodepisuje se to taky trochu na vašem výkonu?
Není to ideální, co si budeme nalhávat. Lidí přišlo na to, že jsme před týdnem vyhráli na Spartě, málo.

Baník má však i tak po pěti kolech osm bodů. A hlavně vyhrál dva zápasy za sebou, což jej dostalo možná i do lepší poloviny tabulky…
To, že máme osm bodů, je relativně dost, ale na druhé straně to není úplně hodně, ale na klidný střed tabulky to momentálně stačí. Navíc nám to dává trochu klidu do dalších zápasů, určitě se i v nich budeme snažit vyhrávat. Rozhodně to však přidá.

Brno mělo ještě jednu šanci, kterou však po vašem přímém kopu, který se vám absolutně nepodařilo rozehrát, zhatilo postavení mimo hru. Co jste si přitom zaváhání pomyslel?
Ani vlastně nevím, co se tam stalo. Jestli to Davor špatně rozehrál… Pořádně jsem to neviděl.