„Ukázalo se, že něco fungovat prostě nemůže. A teď máme čas do pátku, abychom na to zareagovali. Aby to v Brně vypadalo úplně jinak,“ řekl bezprostředně po utkání v Havířově Kučera.

Jeho tým měl sice celkově v přípravě příznivou bilanci (4 výhry, 2 porážky), ale právě dva nezdary (AEK Athény 1:3, Třinec 2:5) odhalily dílčí slabinu týmu.

Slávistický kotel
Cizinci v Česku? Sparta je v klidu, Slavia má problém

„Možná je dobře, že jsme takovou facku dostali v přípravě, a ne v ligovém zápase. Stále tady je prostor, abychom tým posílili. Řešení je strašně moc. Jednáme o nich a doufám, že to klapne. Možná přijde jeden, možná tři, uvidíme, jak to dopadne,“ uvedl Kučera, který chce defenzivu týmu posílit prakticky od svého příchodu k týmu.

Zatím ale vedení klubu angažovalo jen stopera Šindeláře, který se navíc k fotbalu vrací po půlroční nemoci (mononukleóza). Předtím patřil k stabilním členům olomoucké Sigmy, která hrála taky jen druhou ligu. „Ta snaha posílit obranu týmu není reakcí na poslední zápas. Řešíme to už delší čas. Nejde to bohužel urychlit,“ poznamenal Kučera.

Josef Hušbauer. Ilustrační foto.
Slávista Hušbauer: Jsme silnější než loni a víme, do čeho jdeme

Baník se po posilách porozhlíží v zahraničí. Během několika dnů by mohl tým posílit ukrajinský reprezentant do 21 let, spekuluje se i o dalších hráčích z české ligy.

Vedení klubu včera oznámilo, že dále už nepočítá se zkušeným stoperem Tomášem Zápotočným, který v posledních dnech jednal s vedením klubu o nové smlouvě.

„Tomášovi chceme poděkovat za odvedené služby, jeho zkušenosti nám v těžké druholigové sezoně pomohly,“ řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Dušan Vrťo s tím, že se s hráčem rozchází klub v dobrém. „Defenzivu se snažíme vyztužit, a teď jsme tu práci ještě zintenzivnili. Stopera sháníme,“ dodal Vrťo.

Ilustrační foto.
Nanejvýš dva posty. Kouč Brna Habanec má o zbytku sestavy jasno