Ani ta by nebyla pro hosty neúspěchem, chtějí však pokračovat ve šňůře dosavadních tří vítězství. „Baník se musí vyrovnat s tím, že pokud byl před začátkem ligy vnímán jako jeden z papírových favoritů, tak teď už je to realita. A určitě to budeme mít ještě těžší než dosud,“ míní trenér Večeřa, který si také všiml, že v utkáních proti Liberci v pasážích, kdy se Baníku tolik nedařilo, dali fanoušci svou nespokojenost ihned najevo.

Diváci v našem výkonu našli špatné věci, občasjsemzochozůzaslechl i pískot, i když já jsem k nespokojenosti moc důvodů neměl. Ale věřím, že nám fanoušci i ve Zlíně pomohou tak jako v drtivé většině utkání s Libercem,“ poznamenal Večeřa. Ostravský kouč nemá příliš důvodů měnit poslední vítěznou sestavu, i přes citelné výpadky má v kádru z čeho vybírat.

„Starost i s tím, koho postavit, pro mě nejsou komplikace, takové problémy jsou spíše příjemné. Jen díky tak kvalitní konkurenci se hráči mohou posunout nahoru,“ dodal kouč Baníku.

Utkání, které začíná dnes v 19 hodin, bude mít určitě opět výbornou atmosféru a k vidění by mohl být útočný fotbal. Domácí ze tří zápasů vyválčili čtyři body a vstřelili dvě branky, o které se postaral exostravský Libor Žůrek. A nejen ten se bude chtít na ostravského favorita vytáhnout.

Malár očekává skvělou atmosféru

ZLÍN - Obnovenou premiéru ve zlínském dresu už má za sebou. Teď se ale chystá po delší době představit fanouškům Tescomy. Tým vedený koučem Hoftychem dnes čeká utkání s Ostravou a Vladimír Malár by neměl chybět v základní sestavě. Jednatřicetiletá posila z Plzně asi na pravé straně zálohy zaskočí za zraněného Jan Krause.

Jak se za dva a půl roku od vašeho tehdejšího návratu do Slovácka změnilo zlínské mužstvo?

Myslím si, že nadpoloviční většina tehdejšího kádru zůstala. Ale přiznám se, že když jsem byl pryč, tak jsem Zlín až tak moc nesledoval. Ale s koučem Hoftychem jsem byl často v kontaktu, takže jsem zhruba věděl, co se tady odehrává.

Máte stejné místo v šatně?

Ne, sedí naněmIvo Zbožínek. Jsem však v dobré společnosti, vedlemějsou Vlasta Vidlička a Zdena Kroča.

Kapitán a zároveň pokladník Vít Baránek se už přihlásil o zápisné?

No, asi mě bude chtít zkasírovat. Máto napsané v tom svém bloku, takže se tomu asi nevyhnu. Ale ještě jsme se nedomluvili na částce. Trošku jsem ho ukecával a slyšel na to. Uvidím, jak to nakonec dopadne, třeba dostanu nějakou slevu.

Když jste na začátku roku 2005 opouštěl Zlín, klub pak několikrát naznačil, že by vás chtěl zpátky. Věděl jste o tom?

Samozřejmě, i když ne pokaždé lidé z klubu mluvili přímo se mnou. Je pravda, že Zlín byl nejvytrvalejší, takže jsem rád, že jsem se vrátil právě sem.

Počítá s vámi trenér Hoftych spíš do zálohy, nebo na hrot?

Asi to budeme řešit podle potřeby.Mnohemlépe se ale cítím v útoku, kde jsem hrál až do svých osmadvaceti. Pak měale ve Slováckou kouč dal do zálohy a poslední tři roky jsem na tomto postu odehrál osmdesát procent zápasů.

Zlín dnes hostí Baník, co od tohoto utkání očekáváte?

Nato je jednoduchá odpověď. Věřím, že bude výborná atmosféra a my získáme tři body. Po nevydařeném utkání na Spartě bychom je nutně potřebovali.