Fotbalový tým Baníku Ostrava je už v plné přípravě na nedělní utkání s Olomoucí, které na Bazalech začne ve 20.15 hodin.

Trenér Karel Večeřa včera potvrdil, že zdravotní stav nemocných nebo zraněných hráčů se sice lepší, ale přehnaným optimismem taky nehýřil. „Nejlépe vypadá stav Radima Řezníka, který s námi už trénuje a jeho start proti Olomouci je nejpravděpodobnější,“ poznamenal Večeřa.

Minimálně na lavičku náhradníků podle všeho usedne i útočník Václav Svěrkoš, který by se mohl na hřiště dostat v průběhu utkání. „Už s námi trénuje, ale zátěž samozřejmě není stoprocentní. Přeci jen Venca bral čtrnáct dní antibiotika. U Franty Rajtorala ještě není stav takový, aby se zapojil do klasické přípravy, takže má stále jiný tréninkový program. Věřím, že i on se rychle uzdraví,“ poznamenal Večeřa.

Chirurgický zákrok podstoupil v Petřvaldské klinice ORT-ART v pondělí René Bolf. „Nebylo to nic vážného, spíše šlo o drobný zákrok, který má vyřešit Rendovi problémy,“ uvedl Večeřa.

Bolfův návrat na hřiště se tak zase oddálil, ale ostravský kouč věří, že týmu tento zkušený borec a bývalý reprezentant pomůže. „Mrzí mě to i za něj, že ten jeho návrat zatím neprobíhá hladce. Je to nyní i o času a trpělivosti. Já pevně věřím, že nám ještě na konci podzimu pomůže,“ mínil Večeřa.

Bolf od svého příchodu z Auxerre za první tým ještě neodehrál jediný zápas. Minulý víkend sice nastoupil na poločas za divizní rezervu proti Napajedlům, ale obtíže se vrátily a hráč musel znovu přestat s tréninkem. „Pořád ho to bolelo. Nebyl to nijak závažný zákrok, naopak by mu měl pomoct. Jeho zdravotní stav byl totiž setrvalý, nijak se nelepšil. Neberu to jako další komplikaci, spíše jako pomoc,“ řekl Večeřa.

V individuální přípravě spojenou s rehabilitací pokračují i záložník Petr Tomašák a obránce Aleš Neuwirth. „Aleš je na tom o trošku více a dokonce už na osmdesát procent i běhá. U Petra Tomašáka se také stav lepší a v dobrém výhledu by mohl stihnout zimní přípravu,“ dodal Večeřa.