„Ano, připravujeme s Antonínem Barákem mladším další ročník charitativního utkání v Příbrami na stadionu 1. FK Příbram,“ potvrdil Deníku další z organizátorů Jakub Hyspecký s tím, že by se mělo odehrát 25. května 2020. „Na datu a místě konání jsme dohodnuti s vedením příbramského klubu,“ pokračoval.

Podobná akce se tak u Litavky uskuteční téměř přesně po dvou letech. Naposledy se tak stalo 27. května 2018, kdy se mimo jiné v rámci oslav devadesátého výročí od založení klubu odehrálo exhibiční utkání, které do té doby nemělo na české sportovní scéně obdoby. Na trávník se totiž proti sobě postavili fotbalisté, kteří v Příbrami vyrostli.

Diváci, kteří tehdy dorazili v hojném počtu, tak mohli vidět v akci například Antonína Baráka, Tomáše Zápotočného a soustu dalších skvělých fotbalistů, které Příbram vychovala. I tentokrát se fanoušci mohou těšit na velká jména českého sportu. „V jednání jsou velice zajímavá jména včetně fotbalových reprezentantů nebo hráčů z NHL ale i herců a umělců,“ nastínil Hyspecký a ubezpečil, že cíl akce bude opět naprosto stejný. „Pomoc potřebným zůstává tím nejdůležitějším,“ řekl jasně.

Při exhibici odchovanců putoval celkový výtěžek na pomoc Vladimíru Mikulášovi, kterého trápí nemoc ALS a Ele Fekoňové, která prodělala dětskou mozkovou obrnu. Na tom, kam poputuje při následující exhibici, se už nyní můžete podílet i vy, stačí kontaktovat jednoho z pořadatelů. „Momentálně nás čeká výběr těchto lidí. Prosím každého, kdo má ve svém okolí člověka, který trpí vážnou nemocí nebo ho zasáhla jakákoliv jiná tragédie, ať nás kontaktuje. S dotyčným se minimálně určitě rádi potkáme. Preferujeme především děti ze sociálně slabších rodin. Takže budeme rádi za každého válečníka, kterému by tento den mohl alespoň trochu pomoci v jeho boji,“ uvedl Hyspecký.