Jak nejlépe vstoupit do nejprestižnější evropské klubové soutěže? Pošlete na hřiště magický trojlístek Lionel Messi, Neymar a Luis Suárez a poté jen sledujte jejich kouzla. Tak jako trenér Barcelony Luis Enrique a téměř 74.000 fanoušků na Camp Nou.

Katalánský gigant si o víkendu uřízl ostudu, když ve španělské lize překvapivě padl s nováčkem Alavésem. Omluva ale přišla ve velkém stylu. Barcelona nasázela v Lize mistrů Celticu sedm gólů a právě zmiňované trio na tom mělo lví podíl.

Už ve 3. minutě Neymar naservíroval míč Messimu, který zakončil pod břevno. Celtic sice mohl bleskově srovnat, ale nařízenou penaltu Ter Stegen vychytal. A tak o sobě dal vědět opět argentinský bůžek. Messi s Neymarem parádně vyškolili hostující obranu a prvně jmenovaný poslal míč do odkryté brány. Hattrick pak Messi završil po brejku v 60. minutě.

Nezářivější hvězda Barcelony odehrála už šestý duel s alespoň třemi góly v Lize mistrů a postarala se tak o rekord.

Mezi střelce se kromě Messiho zapsali i Neymar, Iniesta a dvě trefy přidal Suárez. Brazilský šikula Neymar navíc zazářil i čtyřmi asistencemi, což se naposledy povedlo Zlatanu Ibrahimovicovi před čtyřmi lety.

Barceloně chyběl jediný gól k vyrovnání nejvyšší výhry v historii Ligy mistrů.

Basilej ztratila s katem Plzně

Basilej šla do utkání s Razgradem s vědomím, že dosud vyhrála všechny své zápasy v sezoně. Jenže těsně před poločasem se současný kapitán české reprezentace Suchý nechal obalamutit kličkou Cafúa, který se uvolnil a propálil brankáře Vaclíka. Švýcarský mistr nakonec alespoň srovnal v 80. minutě díky Steffenovi.

V brance Arsenalu dostal před Petrem Čechem přednost Ospina a londýnskému klubu se to nevyplatilo. Už po 42 vteřinávh totiž lovil míč z brány. Na centr Auriera si naskočil Cavani a hlavou se postaral o nejrychlejší gól Paris St. Germain v Lize mistrů. Zároveň šlo o nejrychlejší gól, jaký Arsenal v soutěži inkasoval.

Svou chybu ale Ospina v dalším průběhu zápasu několikrát napravil, když vyzrál Cavaniho. Hráči Arsenalu se tak mohli tlačit za vyrovnáním, kterého se dočkali v 78. minutě díky Sánchezovi.

Bayern řádil

Jasnou výhru si připsal i Bayern Mnichov, který doma zdolal ruského vicemistra Rostov 5:0. Úvodní gól vstřelil z penalty Robert Lewndowski, pro kterého to byla 33. branka v LM v 53 zápasech. Rychleji tuto metu pokořili jen Messi a Ruud Van Nistelrooij. Bayern rovněž třináctou domácí výhrou v řadě vytvořil rekord Ligy mistrů.

Atlético Madrid vyhrálo 1:0 na hřišti PSV Eindhoven i díky tomu, že nizozemský celek odmítl vyrovnání, když neproměnil už šestou z posledních devíti penalt v soutěžních zápasech. Smolařem byl tentokrát Guardado.

Zápas Manchesteru byl odložen

Kvůli silnému dešti a buřce musel být odložen duel Manchesteru City a Mönchengladbachu. Oba kluby se však dohodly, že utkání odehrají hned ve středu od 20:45.

V Manchesteru několik hodin silně pršelo a ve městě byly zaplaveny ulice. Jelikož déšť neustával, rozhodčí Björn Kuipers duel kvůli nepříznivým povětrnostním podmínkám odložil jen 20 minut před plánovaným výkopem.

Základní skupiny fotbalové Ligy mistrů - 1. kolo:

Skupina A:

Paris St. Germain - Arsenal 1:1 (1:0)
Branky: 1. Cavani - 78. Sánchez. Rozhodčí: Kassai - Ring, Tóth (všichni Maď.). ČK: 90.+4 Verratti - 90.+3 Giroud. Diváci: 40.000.

Basilej - Ludogorec Razgrad 1:1 (0:1)
Branky: 80. Steffen - 45. Cafú. Rozhodčí: Kulbakov - Žuk, Masljanko (všichni Běl.). Diváci: 30.852.

1. Arsenal 1 0 1 0 1:1 1
1. Basilej 1 0 1 0 1:1 1
1. Ludogorec Razgrad 1 0 1 0 1:1 1
1. Paris St. Germain 1 0 1 0 1:1 1

Skupina B:

Benfica Lisabon - Besiktas Istanbul 1:1 (1:0)
Branky: 12. Cervi - 90.+3 Talisca. Rozhodčí: Mažič - Ristič, Djurdjevič (všichni Srb.). Diváci: 42.126.

Dynamo Kyjev - Neapol 1:2 (1:2)
Branky: 26. Garmaš - 36. a 45.+2 Milik. Rozhodčí: Collum - Mather, Ross (všichni Skot.). ŽK: 68. Sydorčuk (Kyjev). Diváci: 55.000.

1. Neapol 1 1 0 0 2:1 3
2. Benfica Lisabon 1 0 1 0 1:1 1
2. Besiktas 1 0 1 0 1:1 1
4. Dynamo Kyjev 1 0 0 1 1:2 0

Skupina C:

Utkání Manchester City - Mönchengladbach bylo odloženo.

FC Barcelona - Celtic Glasgow 7:0 (2:0)
Branky: 3., 27. a 60. Messi, 75. a 88. Suárez, 50. Neymar, 59. Iniesta. Rozhodčí: Hategan - Sovre, Gheorghe (všichni Rum.). Diváci: 73.920.

Skupina D:

Bayern Mnichov - Rostov na Donu 5:0 (2:0)
Branky: 53. a 60. Kimmich, 28. Lewandowski z pen., 45.+2 Müller, 90. Bernat. Rozhodčí: Taylor - Bennett, Beswick (všichni Angl.). Diváci: 70.000.

PSV Eindhoven - Atlético Madrid 0:1 (0:1)
Branka: 43. Níguez. Rozhodčí: Atkinson - Child, Burt (všichni Angl.). Diváci: 35.000.

1. Bayern Mnichov 1 1 0 0 5:0 3
2. Atlético Madrid 1 1 0 0 1:0 3
3. PSV Eindhoven 1 0 0 1 0:1 0
4. Rostov na Donu 1 0 0 1 0:5 0