"Jsme šťastní, myslím, že si finále zasloužíme," prohlásil kouč Luis Enrique. Jeho svěřenci sice prohráli s Bayernem Mnichov, ale to stačilo na postup.

Barcelonu totiž "hřálo" vítězství 3:0 z prvního zápasu na domácí půdě. "Jsme jedno vítězství od zisku všech tří trofejí. To je teď naše mise," vzkázal.

Také hráči se nechtějí spokojit "jen" s účastí ve finále. "Tenhle rok je skvělý ve všech směrech a může být ještě lepší. Jsme blízko k tomu, abychom vyhráli všechno. Ale ještě ve všech třech soutěžích musíme udělat poslední krok," uvedl záložník Andrés Iniesta. "Nemůžeme se spokojit s tím, že jsme postoupili do finále. Musíme se pokusit vyhrát, protože tituly jsou to, co se počítá," řekl jednatřicetiletý středopolař.

Barcelona sice ani na pátý pokus nedokázala zvítězit v Mnichově, postup ale s přehledem kontrolovala. Po dvou gólech Neymara v první půli vedla 2:1 a i když Bayern po pauze otočil skóre, k účasti ve finále mu stále chyběly tři góly.

"Musím hráče pochválit. Byl to zápas, ve kterém soupeř musel od začátku riskovat a útočit, ale i když se dostal do vedení, my jsme dokázali skóre otočit a vytvořit si plno šancí," prohlásil Enrique.

"V druhém poločase Bayern ještě víc útočil a my jsme udělali několik chyb. Trochu jsme přestali držet míč a měl jsem pocit, jako bychom měli v hlavách myšlenku, že už jsme ve finále. Ale věděli jsme, co hráči dokážou," uvedl pětačtyřicetiletý kouč.

Finále evropského poháru zažije poprvé jako hlavní trenér. Barcelona se utká buď s Juventusem Turín, nebo v El Clásicu s Realem Madrid.

"Měl jsem bohatou kariéru jako hráč, jako trenér to bude ve finále úplně něco jiného. Koho bych si ve finále přál? Ten tým, který si to zaslouží," konstatoval Enrique, který jako hráč získal s Barcelonou v sezoně 1996/97 tehdejší Pohár vítězů pohárů.