"Už mám nějaký věk a může to být má poslední či předposlední sezona. Chci být na hřišti platný, proto je pro mě klíčové, abych zůstal zdravý a mohl pořádně trénovat," řekl čtyřiatřicetiletý Baroš v rozhovoru na facebookové stránce Slovanu. "Každý by chtěl dát 20 gólů za sezonu, ale já si nikdy mety nedávám. Já se budu snažit především pomoct týmu, a když budu dávat góly, budu jen rád," dodal.

V Mladé Boleslavi měl ještě na rok platnou smlouvu, využil však klauzuli a vypověděl ji předčasně, jelikož ho zaujala nabídka Liberce a především trenér Jindřich Trpišovský, který ho pod Ještěd nalákal.

"Od trenéra to začalo. Byl první, kdo se mi ozval. Bylo to ještě na konci minulé sezony. Řekli jsme si, že to přes dovolenou necháme uležet, teď jsme to dotáhli," popsal Baroš, který by měl pomáhat Trpišovskému i v kabině především svými bohatými zkušenostmi z angažmá v Liverpoolu, Aston Ville, Portsmouthu, Lyonu či Galatasaray Istanbul.

"Něco mám za sebou, prošel jsem zahraničím, takže vím, jak klukům pomoct. Jsem otevřený, nebudu se kluků stranit a budu se jim snažit něco předat," doplnil.

Na stadionu Liberce se mu dařilo

Do Liberce dosud jezdil převážně jako soupeř z Ostravy a Mladé Boleslavi, ale domácí kabinu si tam už vyzkoušel třikrát v dresu národního týmu. A dařilo se mu. V roce 2007 Češi s Barošem v sestavě porazili v Liberci Kypr 1:0, o rok dříve San Marino 7:0 a Baroš se trefil hned dvakrát, v roce 2005 se gólem podílel na výhře 8:1 nad Andorrou.

"Pamatuji si, že jsem tu dával gól a že jsme vyhráli, ale už si nepamatuji proti komu," připustil Baroš, který za národní tým odehrál 93 zápasů, v nichž dal 41 branek, a je po Janu Kollerovi druhým nejlepším střelcem.

Ligu začne proti "svým"

Už příští týden by mohl debutovat za Slovan v utkání 3. předkola Evropské ligy proti vítězovi duelu mezi Admirou Mödling a ázerbájdžánským celkem Käpäz Gandža. "Vzhledem k destinaci by bylo lepší to Rakousko, ale o soupeřích moc nevím, takže to moc neřeším. Trenéři nás připraví, ať už dostaneme kohokoli," řekl Baroš.

V neděli 31. července pak už začne liga, ve které hned Liberec zavítá do Mladé Boleslavi, odkud Baroš přišel. "Vždycky, když hrajete proti bývalému klubu, tak je to speciální. Zvlášť, když je to hned první kolo po přestupu. V Boleslavi jsme byl rok, udělal jsem si tam dost kamarádů, tak se na kluky těším, i když teď budu protivník," dodal.