„Společný cíl je zkusit postoupit do základní skupiny evropské ligy a zkusit hrát co nejlépe v lize domácí. Líbilo se mi, jak se mnou trenér Trpišovský mluvil na rovinu. Chtěl bych pomoct v kabině, ale hlavně na hřišti, být zdravý a často hrát," řekl 34letý útočník, jenž naposledy působil v Mladé Boleslavi. Skončila mu tam smlouva, námluvy se Slovanem trvaly šest týdnů.

Liberec zažívá už tradičně horké léto, kouč musí nahradit hned devět hráčů, kteří po sezoně skončili, avšak příchod vítěze Ligy mistrů z roku 2005 (FC Liverpool) a druhého nejlepšího střelce v historii českého národního týmu, to je událost číslo jedna!

„Smlouvu má na příští sezonu a věřím, že nás to dohromady bude tak bavit, že tu Milan stráví ještě delší čas. Věřím, že nám pomůže nejen v kabině, ale také na hřišti svými zkušenostmi. Získali jsme v něm velkou osobnost," řekl sportovní ředitel Slovanu Jan Nezmar.

Barošův středeční dopolední program mohli fanoušci sledovat na klubovém Twitteru. Nejdříve cesta do nemocnice ke klubovému doktorovi Petru Buchvaldovi, pak výjezd na radiodiagnostiku v Klášteře a konečně podpis! 

„Poprvé mě napadlo angažovat Milana na konferenci o Euro v Benicích," přiznal liberecký trenér Jindřich Trpišovský, jehož svěřence čeká 3. předkolo Evropské ligy.

Má nahradit Bakoše

Liberec je na přestupním trhu aktivní. O prázdninách už U Nisy vedle Baroše přivítali také záložníky Jana Navrátila, Petra Ševčíka, Slováka Filipa Lesniaka, obránce Milana Nitrianského, na hostování exteplického křídelního hráče Egona Vůcha a ruského útočníka talenta Nikolaje Komličenka.

Baroš hrál za Liverpool, Aston Villu, Portsmouth, Lyon, Galatasaray Istanbul či Antalyaspor. V české nejvyšší soutěži absolvoval 120 utkání a vstřelil 35 branek. V Liberci má nahradit slovenského reprezentanta Marka Bakoše, jenž přestoupil do Plzně.

„Je to člověk, který toho ve fotbale dokázal ve své hráčské kariéře možná nejvíc z českých fotbalistů. Vyhrál Ligu mistrů, je to zkrátka obrovská studnice zkušeností. Věřím, že nám pomůže i v kabině určitým vůdcovstvím a mentorstvím," dodal liberecký trenér Trpišovský.