"Samozřejmě se strašně moc těším, protože Evropa je vždy specifická. Já ji hrál naposledy v Turecku za Galatasaray Istanbul, už je to pár let. Jsem rád, že se nám s Libercem podařilo v létě postoupit do skupiny. Máme před sebou krásné zápasy a zítra to začíná. Celý mančaft se těšíme," řekl Baroš na předzápasové tiskové konferenci v Baku.

O čtyřiatřicetiletého bývalého útočníka Liverpoolu a druhého nejlepšího střelce české reprezentační historie byl mezi ázerbájdžánskými novináři velký zájem. Jeden z nich se Baroše zeptal, zda už není na skupinu evropských pohárů příliš starý.

Zatím se cítí v pohodě

"Tak žádný mladík nejsem," rozesmál se Baroš. "Je mi za měsíc 35 let. Ale cítím se dobře, zdravotně jsem v pořádku. To je pro mě hlavní, abych mohl trénovat a být na hřišti na 100 procent. Samozřejmě kolem mě jsou mladší hráči o deset i dvanáct let, ale zatím se cítím v pohodě," dodala letní posila Liberce z Mladé Boleslavi.

Ve čtvrtek Baroš bude mít proti Karabachu kapitánskou pásku, kterou převezme místo zraněného stopera Pokorného. "Určitě ztráta to je, Poky odehrál s Hovorkou dobrá utkání a byli na sebe zvyklí. Ale fotbal prostě tohle přináší. Vypadl Poky a já doufám, že bude brzy zpátky," řekl Baroš.

Jiří Fleišman z Boleslavi a liberecký útočník Milan Baroš.Zdroj: čtk

"Jsou tam další kluci, kteří budou nachystaní ho zastoupit. Přichází pro ně šance, aby ji chytili, odehráli dobré utkání a třeba pomohli trenérovi, aby měl snadnější rozhodování, koho potom postavit," dodal Baroš.

Také Karabachu vypadl zraněný stoper Badavi Hüsejnov, který hrál v nedávném duelu 3. předkola Ligy mistrů proti Plzni, v němž Západočeši šťastně postoupili po remízách 0:0 doma a 1:1 venku. "Viděli jsme sestřihy zápasů Karabachu proti Plzni a ještě v domácí lize. Myslím, že není tak podstatné, kdo u nich hraje, protože mají zažitý systém. Jestli vypadl jeden obránce, bude to podobné jako u nás. Nastoupí další kvalitní hráč, který ho bude chtít nahradit. My se musíme soustředit na náš výkon a hrát, jak jsme si dnes řekli na videu. Pokud tohle splníme, máme šanci tady uspět," uvedl Baroš.