Největší favorité si v úterním programu pohlídali postup do fotbalové Ligy mistrů. Slibně rozehranou bitvu dotáhli do základní skupiny hráči Bayernu Mnichov v Curychu i Dinama Záhřeb na půdě švédského Malmö, naopak zvrátit průběh souboje s Odense dokázal španělský Villarreal. Dramatický duel se odehrál v Nikósii, kde domácí APOEL postoupil přes Wislu Krakov díky Ailtonově brance z 87. minuty. V Genku se dokonce prodlužovalo, domácí postoupili přes Maccabi Haifa po penaltovém rozstřelu, který ukončil český reprezentant Daniel Pudil.

Na Kypru se postupové naděje neustále přelévaly. Domácí dokázali zvrátit lepší výchozí pozici polského klubu už za necelou hodinu, ale hosté snížili a dlouho drželi díky brance vstřelené na soupeřově hřišti postupové karty ve svých rukou. Tři minuty před koncem je ale přebil svým druhým gólem Ailton a APOEL vyhrál 3:1. V dresu Wisly Krakov se ani tentokrát neobjevil Tomáš Jirsák.

Bayern dokráčel k postupu nejsnadněji. Už v sedmé minutě v Curychu navýšil svůj dvoubrankový náskok z prvního duelu a pak už si cestu do základní fáze soutěže v klidu hlídal.

Villarreal zajistil výhru kanonýr Rossi

Villarreal sice za sebou nemá ještě žádný ligový zápas, ale proti Odense si už před přestávkou vypracoval sérii střeleckých pokusů a po pauze díky dvěma zásahům Rossiho v rozmezí 16 minut poslal dánské naděje do ztracena. Hosté se před protivníkovu branku takřka nedostávali a definitivně jim šance sebralo vyloučení Kadriiho v 70. minutě.

Vzápětí sice neudržel nervy domácí Borja Valero a po oplácení musel také okamžitě do kabin, jenže nervózní závěr nahrával španělskému klubu, který nakonec vstřelil třetí gól.

Pudil zajistil penaltou Genku postup

Branku Malmö tradičně hájil Dušan Melichárek a proti Záhřebu dokázal udržet čisté konto při výhře 2:0, ovšem na postup to bylo po týden staré prohře 1:4 stejně málo. Jeho tým v závěru sice sahal po postupové naději, ale druhý gól vstřelili domácí až čtyři minuty před koncem a na rozhodující třetí zásah už bylo málo času.

Genk čekala těžká práce, protože první duel prohrál v Haifě 1:2, ale už v poločase byl stejný stav jako před týdnem na konci utkání a začínalo se nanovo. V základní sestavě Genku se objevil český reprezentant Pudil a také on prožil dramatický závěr v prodloužení, protože zápas skončil opačným výsledkem než před týdnem.

Hosté měli v nastavení více ze hry, jenže ve 108. přišli o vyloučeného Cohena a utkání dospělo do penaltového rozstřelu. Jeho hrdinou byl od první série maďarský gólman László Köteles, který chytil úvodní dvě penalty. Zápas ukončil Pudil, jenž jistě proměnil pokutový kop na konečných 4:1 a odstartoval oslavy v Genku.

Odvetné zápasy 4. předkola fotbalové Ligy mistrů:

Mistrovská část:

APOEL Nikósie - Wisla Krakov 3:1 (1:0)
Branky: 54. a 87. Ailton, 29. vlastní Pareiko - 71. Wilk. První zápas 0:1, postupuje Nikósie.

Genk - Maccabi Haifa 2:1 (2:1, 2:1), na pen. 4:1
Branky: 35. Vossen, 41. Buffen - 37. Golasa. ČK: 109. I. Cohen (Haifa). První zápas 1:2, postupuje Genk. Rozhodující penaltu proměnil Daniel Pudil.

Malmö - Dinamo Záhřeb 2:0 (0:0)
Branky: 69. Wilton Figuerdo, 86. Jansson. ČK: 50. Vrsaljko (Záhřeb). První zápas 1:4, postupuje Záhřeb.

Nemistrovská část:

Villarreal - Odense 3:0 (0:0)
Branky: 50. a 66. Rossi, 82. Marchena. ČK: 75. Borja Valero - 70. Kadrii. První zápas 0:1, postupuje Villarreal.

FC Curych - Bayern Mnichov 0:1 (0:1)
Branka: 7. Goméz. První zápas 0:2, postupuje Bayern.