Bayern hrál v oslabení už od 17. minuty, kdy se poroučel ze hřiště po červené kartě Jérome Boateng. Rozhodčí navíc za faul nařídil penaltu, kterou ovšem Ericu Maximu Choupo-Motingovi chytil hvězdný Manuel Neuer.

Mistrovský Bayern ale vyloučení nesrazilo. Naopak. Mužstvo pod vedením Pepa Guardioly bylo i nadále lepší a po přestávce šlo do vedení, když se prosadil Arjen Robben. Radost domácích fanoušků ale trvala jen chvíli, o vyrovníní se postaral Höwedes.

Obhájce titulu ztráta nakonec mrzet nemusela, protože klopýtl i Wolfsburg. Druhý tým tabulky, který na úvod jara deklasoval Bayern 4:1, zachránil remízu ve Frankfurtu až dvě minuty před koncem díky brance Kevina De Bruyneho. Domácí před tím poslal do vedení Stefan Aigner, český útočník Václav Kadlec se na trávník nedostal.

Zaváhání Wolfsburgu ale využil Mönchengladbach, který porazil Freiburg s Vladimírem Daridou v základní sestavě 1:0. Díky gólu Patricka Hermanna se tak na třetím místě přiblížil na rozdíl pěti bodů.

Německá fotbalová liga - 19. kolo:

Bayern Mnichov - Schalke 1:1 (67. Robben - 72. Höwedes), Eintracht Frankfurt - Wolfsburg 1:1 (58. Aigner - 88. De Bruyne), Hannover - Mohuč 1:1 (26. Bryand - 77. Soto), Mönchengladbach - Freiburg 1:0 (23. Hermann).

1. Bayern Mnichov 19 14 4 1 43:9 46
2. Wolfsburg 19 11 5 3 38:19 38
3. Mönchengladbach 19 9 6 4 27:16 33
4. Schalke 19 9 4 6 30:22 31
5. Augsburg 18 10 0 8 25:22 30
6. Leverkusen 18 7 8 3 28:20 29
7. Hoffenheim 18 7 5 6 30:28 26
8. Hannover 19 7 4 8 22:28 25