Ještě není nic jisté, ale v AC Milán se už dnes těší na příchod anglické fotbalové modly Davida Beckhama. Třiatřicetiletý záložník potvrdil, že s italským velkoklubem jedná o tříměsíčním hostování od ledna 2009. Beckham totiž nechce vypadnout z anglické reprezentace po dobu pauzy zámořské MLS, kde hraje za Los Angeles Galaxy.

„Potvrzujeme, že s Milánem jednáme o krátkodobém hostování v příštím roce. David ale rozhodně zůstává hráčem Galaxy a vrátí se do LA na začátek nové sezony MLS v březnu 2009,“ píše se v prohlášení na Beckhamových oficiálních webových stránkách.

Zároveň se ale vyrojily pochybnosti, zda Beckham, stále sice skvělý hráč, přesto však už zřetelně za zenitem své výkonnosti, může ambicióznímu milánskému celku prospět. Zda další hvězda v už tak dost nabitém kádru nemůže být spíš na škodu.

Třeba prezident městského rivala, mistrovského Interu Milán Massimo Moratti na adresu AC řekl, že žije v minulosti. Svědčí o tom podle něj jak snaha získat Beckhama, tak letní příchod Brazilce Ronaldinha. Oba už prý mají svá nejlepší léta dávno za sebou.

„Beckham je velký fotbalista a může hrát kdekoli, ve středu zálohy nebo na křídle,“ citovala agentura Reuters reakci kouče AC Carla Ancelottiho. „A Ronaldinho na sobě velmi tvrdě pracuje, spoluhráči i fanoušci ho zbožňují. A ještě se zlepší,“ věří svému svěřenci trenér.

Na Beckhama se těší i milánští hráči. „Všichni budeme šťastní, jestli opravdu přijde,“ říká třeba navrátilec z Cheslea Andrej Ševčenko.

„Budu vážně rád, když Beckham dorazí a pomůže nám vyhrávat. Rozhodně se mu dostane velkolepého uvítání,“ září zase Filippo Inzaghi, Ševčenkův kolega z útoku.

Jak bude fungovat záloha, v níž se vedle sebe postaví Ronaldinho, Kaká, Pirlo, Gattuso a Beckham? Nezbývá, než počkat do příštího roku…