David Beckham by mohl zůstat v Evropě. Sám fotbalový záložník totiž přiživil spekulace o možném setrvání v AC Milán, když si opakovaně pochvaloval, jak si v Itálii rychle zvykl.

Smlouvu mu ale dál běží v zámoří, v týmu Los Angeles Galaxy. V Miláně je pouze na krátkodobé hostování, protože v Americe není sezona.

„Někdy trvá týdny nebo i měsíce, abyste pochopili, jak tým hraje a trénuje,“ prozradil bývalý kapitán anglické reprezentace italskému listu Corriere della Sera. „Všichni tady udělali, co mohli, aby mi to ulehčili. Přivítali mě vážně skvěle.“

Třiatřicetiletému krajnímu záložníkovi s dělovou levačkou vyhovuje, že Milán se podobá jeho bývalému klubu, Manchesteru United. V otevřeném rozhovoru také připustil, že hrát v USA nebylo vždy jednoduché. I to dává příznivcům AC naději, že by nová posila mohla zůstat.

„Jejich liga je mladá. Aby dosáhla určité úrovně, může to trvat třeba deset let. Musím uznat, že, poté, co jsem hrál evropský fotbal, bylo působit za mořem někdy frustrující, “ nechala se slyšet ikona anglického fotbalu.

O možnosti, že by Italové vykoupili Beckhama z jeho platné smlouvy u týmu Galaxy, již hovořil i šéf představenstva klubu Adriano Galliani. Ovšem proč by mělo Los Angeles chtít přijít o svoji největší atrakci? Z marketingového hlediska by to byl jistě krok vedle. Leda by Milánští přišli s opravdu neodolatelnou nabídkou.

„Není to lehké rozhodnutí. Jsem pod kontraktem a ke Galaxy chovám velký respekt. Ale šance hrát za AC je výjimečná. Věděl jsem, že tu bude zábava. Ale že taková, to ne,“ uzavřel sám Beckham.