David Beckham po dlouhých debatách zůstává v AC Mlán. Alespoň do konce letošní sezony. Podle informací BBC se na tom dohodli představitelé italského klubu se zástupci Los Angeles Galaxy.

Bývalému anglickému fotbalovému kapitánovi mělo původně skončit hostování na San Siru v neděli, na poslední chvíli se však dohodu o prodloužení podařilo dotáhnout do konce.

Sám Beckham se netajil touhou v Itálii zůstat, ale jednání vázla a zdálo se, že se bude muset vrátit do Ameriky. Nakonec však zůstane v Evropě.
Po sezoně se přesune zpět do týmu Galaxy a koncem kalendářního roku, kdy v Americe skončí sezona, zamíří zpět do AC.

„Věřím, že zůstane, ale ještě to není oficiální,“ prozradil sportovní ředitel AC Ariedo Breda.

Zatím ale pravonohý záložník stále patří týmu Galaxy, se kterým v lednu 2007 podepsal pětiletou smlouvu.

Situace ohledně jeho fotbalové budoucnosti by se mohla změnit v listopadu, kdy bude kontrakt v Los Angeles za polovinou a bývalý hráč Realu Madrid v něm má klauzuli, že za určité finanční kompenzace se z dlouhodobé smlouvy může vykoupit.

Třiatřicetiletý londýnský rodák také kvůli rychlejšímu vyřízení celé záležitosti souhlasil se snížením platu.

Beckham v kariéře vystřídal pět klubů. Drtivou část strávil v anglickém Manchesteru United, kde byl během jedenáctiletého působení na chvíli poslán na hostování do Prestonu North End. S United také vybojoval v roce 1999 triumf v Lize mistrů a šest titulů pro mistra ligy. V roce 2003 pak fotbalový svět žil jeho přestupem do Realu Madrid.

Z „bílém baletu“ ale odešel již po čtyřech sezonách do zámoří, právě do týmu LA Galaxy. Nyní to s jeho návratem na starý kontinent vypadá čím dál tím reálněji.

V anglické reprezentaci dokázal nasbírat 101 startů, v nichž vstřelil sedmnáct branek.