"To je bezprecedentní situace," řekl mluvčí svazu Alexander Alejnik. Prezident země Alexandr Lukašenko nenařídil žádná striktní opatření kvůli hrozbě šíření nákazy, už dříve řekl, že nejlepší prevencí je práce či sport. Zavírat hranice nebo školy neplánuje.

On-line ke koronaviru ZDE.

Fotbalisté proto dál hrají ligu a na stadiony o víkendu vyrazily stovky diváků. Roušku mělo jen pár z nich, u vstupu se mačkali a na tribunách se veselili.


Soutěž pokračuje i z marketingových důvodů, nové vysílací smlouvy svaz podepsal například s Ruskem, Izraelem či Indií. Šlágr kola v Minsku mezi rivaly FC a Dinamem sledovalo v sobotu na tribunách 3000 fanoušků. "Vždyť to byl prakticky jediný oficiální fotbalový zápas na zeměkouli," napsalo pak Dinamo.

Filip Novák
Reprezentant Novák musel v Turecku odložit návštěvu rodiny. Respektuji to, říká


Bělorusko hlásí necelou stovku případů koronavirové nákazy a na rozdíl od jiných zasažených zemí žádné úmrtí. Tamní fotbalová liga je náhle populární i na sociálních sítích a mluvčí Dinama věří, že mezinárodní pozornost se odrazí i v kvalitě hry.


"Určitě to bude motivovat hráče a celkově se úroveň zvedne," řekl mluvčí Dinama Alexander Strok. Boom by mohl pomoci i tamním hráčům dostat se do lepších klubů v Evropě. "A až se znovu obnoví fotbalový život i jinde, doufám, že fanoušci budou dál sledovat i běloruskou ligu a ne jen anglickou či italskou," dodal jeden z fanoušků.


V úterý navíc v Bělorusku bude pokračovat finálová série o hokejového mistra.

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník

Paulo Dybala (uprostřed) z Juventusu se raduje z gólu proti Manchesteru United.
Hvězda Juventusu popsala průběh koronaviru. Měl jsem silné příznaky, přiznává