Ze hry uběhlo pouhých dvacet minut a Eden už byl na nohou. Po pěkné kombinaci se na hranici šestnáctky uvolnil kapitán Škoda a napálil míč do tyče. Při hostech stálo veliké štěstí. Za chvíli se role otočily. Kúdela chyboval, kapitán Trossard běžel podél postranní čáry na Koláře, obstřelil ho, ovšem i domácího gólmana zachránila tyč.

Semifinále poháru UEFA Girondin de Bordeaux - Slavia Praha v dubnu 1996. Zleva Ondrej Krištofik, Radek Bejbl, Zinedine Zidane, Jiří Vávra.
Slavia proti Zidanovi. To bylo něco, vzpomíná Šmicer na semifinále UEFA

Všichni slávističtí fanoušci ještě mají v živé paměti nádhernou dalekonosnou ránu Stocha, kterou rozhodl podzimní pohárový zápas s Petrohradem. Slovenský tahoun to zkoušel podobně i včera a k zopakování úspěchu mu tentokrát chybělo pár decimetrů. Prakticky z protiútoku podnikli hosté akci, po níž celý stadion na vteřinu oněměl. Po narážečce střílel Fiolič z první, Kolář se po míči natahoval marně, ale ten doskákal kousek vedle tyče do zámezí.

Také po návratu ze šaten jako první zahrozili Belgičané. A dokonce gólově, ovšem radost dorážejícímu Pozuelovi překazil praporek rozhodčího signalizující ofsajd. Blízko k úvodnímu gólu měl v 64. minutě aktivní Škoda, který šikovně zakončoval Olayinkův přesný pas. Na bezbrankovém stavu se nic neměnilo díky reflexivnímu zákroku brankáře Vukoviče.

Policisté v centru Plzně dohlíželi na fotbalové fanoušky.
Fanoušci Dinama Záhřeb se poprali před stadionem. Zasahovali těžkooděnci

Přesto, že v předzápasových rozhovorech bylo zmiňováno, že duel bude opatrný a nepůjde o ofenzivní hody, opak byl pravdou. Oba týmy chtěly rozhodnout a neustále se tlačily do zakončení. Na domácí straně zářil Škoda, který se aktivně nabízel a často zakončoval, v největší šanci hostů se záhy objevil De Norre, ale tvářív tvář Kovářovi neuspěl.

Střetnutí gradovalo ve vysokém tempu, v závěrečné desetiminutovce měli slávisté míč častěji na kopačkách, ovšem ani za mohutné podpory více než osmnácti tisícovek diváků se vítězné trefy nedočkali.

O všem se tak rozhodne za týden v Belgii.

Tomáš Řepka.
Tomáš Řepka má další problém, před soud míří i kvůli alimentům