Když v 58. minutě finálového utkání proměnil Patrik Berger pokutový kop, byli Češi jen kousek od zisku zlatých medailí z mistrovství Evropy. Jenže Oliver Bierhoff byl tehdy ve Wembley proti. Nejprve dvacet minut před koncem překonal gólmana Petra Koubu poprvé a poslal zápas do prodloužení. V něm pak prvním zlatým gólem v historii přiřkl trofej Němcům.

Po skončení aktivní kariéry, během níž odehrál za reprezentaci našich západních sousedů na sedmdesát utkání a na klubové úrovni válel třeba i za slavný AC Milán, u fotbalu zůstal. Krátce poté, co pověsil kopačky na pomyslný hřebík, přišel k německé reprezentaci, které pomáhal až do loňského roku. Definitivně se jejich cesty rozešly po krachu Německa na mistrovství světa v Kataru. 

Diváci si v Libišanech mohli užít nevídaný zážitek, když mezi třemi tyčemi viděli legendárního útočníka Vratislava Lokvence.
Jsou peníze, říká Lokvenc o změně v českém fotbale. Zažil raritu, zápas v bráně

Nezaměstnaným ale není. Čerstvě jej totiž angažoval americký klub New England Patriots. Bierhoff tak sice stále zůstává u fotbalu, ale „přestupuje“ k tomu americkému. Pro svého nového zaměstnavatele bude poradcem v rámci expanze na německý trh, kde by Američané rádi ještě více rozšířili svou fanouškovskou základnu. 

„Americký fotbal je skvělý sport a zdroj zábavy. Miluji tu vášeň a vzrušení ze hry a jsem hrdý na to, že jsem se stal součástí rodiny Patriots,“ uvedl pětapadesátiletý rodák z Karlsruhe.