Češi "nominovali" Tomáše Kalase a Lukáše Masopusta. A právě druhý jmenovaný se při oficiálním progamu dočkal největších ovací. Možná kvůli slavnému jménu. Ale spíš proto, že s bezprostředností svou vlastní chválil místní prostředí. "Je to velké město a velký turnaj," konstatoval fotbalista Jablonce.

Později přiznal, že mu napovídal spoluhráč (toho času hráč Fulhamu). "Bylo to nutné. Přiznávám, anglicky trochu umím, ale jakmile mám mluvit, tak jsem dost nervózní," dodal 25letý záložník.

Zatímco on si připadal trochu jako Alenka v říši divů, Kalas podobné šílenství již zažil. V Číně byl s Chelsea na turné. "A to bylo ještě horší. Všude nás musela hlídat ochranka," zmínil stoper.

Fanoušci v obchodním centru jásali při házení maskotů, žadonili o podpisy a nejvíce je lákala fotka s některou z hvězd. Komickou vložku obstarala hra, při níž fotbalisté předváděli roztleskávačku. "Mohl sem přijít kdokoliv a vzbudil by stejnou pozornost… Ale ať se nám chce, nebo nechce, i takové akce k fotbalu patří," podotkl Kalas.

Parta kouče Jarolíma pak od pořadatelů dostala dárek v podobě zarámovaných místních symbolů, obdarováni byli i zástupci dalších tří výběrů.

V pondělí už půjdou tyto milé oficiality stranou. Češi budou na China Cupu hrát právě s domácí Čínou.