Bod byl blízko. Viktoria trápila slavný Real Madrid

Fotbalisté Viktorie Plzeň prohráli ve třetím duelu skupinové fáze letošního ročníku Ligy mistrů na půdě Realu Madrid těsně 1:2. Svého soupeře před skvělou diváckou kulisou na Santiago Bernabéu potrápili a k bodu chyběl opravdu jen kousíček.

23.10.2018

Real Madrid – Viktoria Plzeň. Patrik Hrošovský přesnou trefou k tyči snížil na konečných 1:2.Foto: ČTK/AP/Paul White

Západočeši začali utkání se slavným španělském gigantem sebevědomě. V úvodu sice přečkali se štěstím šanci stopera Sergia Ramose, který hlavou po rohovém kopu trefil tyč, ale pak sami zahrozili. Po levé straně unikl domácí obraně Milan Petržela a z úhlu pelášil sám na brankáře Keylora Navase. První pokus mu kostarický reprezentační gólman bravurně vyrazil a proti druhé střele už zasahovat nemusel. Plzeňský záložník totiž dorážku z blízka namířil vedle.

A tak se opět potvrdilo staré známé fotbalové pořekadlo „nedáš-dostaneš“. Z protiakce totiž dostal příliš prostoru na pravé straně agilní Vázquez a krásným nadýchaným centrem našel ve vápně nabíhajícího Benzemu, který přeskočil obránce Hejdu a pohotovou hlavičkou překonal bezmocného Hrušku v bráně Plzně.

Ve 30. minutě hry mohlo být v Madridu vyrovnáno. Po pohledné a rychlé kombinaci Petržely s Limberským byl druhý jmenovaný blízko senzační brance. Bohužel, ani tentokrát míč neskončil v síti brankáře Navase. A tak se znovu mohla opakovat situace před prvním gólem Realu. Útočníka Karima Benzemu ale tentokrát skvěle vychytal Hruška. O tři minuty později byl už plzeňský gólman překonán podruhé. Branka však kvůli ofsajdovému postavení Garetha Balea neplatila.

A skóre zůstalo nezměněné i po hrubce Aleše Hrušky, jehož přihrávku vystihl Isco. Španělský šikula však pohotovým lobem jen těsně minul. O chvíli později si na brankáře Viktorie nepřišel španělský reprezentant znovu, tentokrát však Aleš Hruška musel zasahovat.

Real v prvním poločase častěji držel míč na svých kopačkách, byli to však viktoriáni, kteří mohli na jeho konci slavit branku. V poslední minutě prvního poločasu ale zazdil po přihrávce neúnavného Řezníka stoprocentní příležitost Patrik Hrošovský, který z malého vápna nedokázal usměrnit míč mezi tři tyče. To byla opravdu veliká škoda. Do kabin tak šel o něco spokojenější Real Madrid, který držel hubené vedení 1:0.

Jak plzeňští fotbalisté zakončili první poločas, tak zahájili ten druhý – velkou šancí. Po milimetrově přesném pasu Krmenčíka se v dobré příležitosti objevil Milan Havel. Bývalý hráč Bohemians Praha ale v pádu nedokázal usměrnit míč do sítě brankáře Realu. A tak přišel trest. Už druhý. Po přiťuknutí Balea přeloboval Hrušku Brazilec Marcelo.

Mezi šedesátou a sedmdesátou minutou si dvě střely připsala aktivní ikona fotbalového Walesu Gareth Bale. Oba jeho pokusy ale mířily mimo. Nejprve hlavou po rohovém kopu, poté levačkou z hranice šestnáctky. V 71. minutě neudržel Hruška další střelu madridského záložníka, z čehož pramenila branka Benzemy po přihrávce Modriče. Chorvatský záložník však stál v době střely svého spoluhráče v ofsajdu, což postřehl i pomezí sudí, který postavení mimo hru také odmával.

V 78. minutě mohl přidal třetí branku Realu Vázquez, ale hlavou těsně minul. A tak se dočkali i Západočeši a naprosto zaslouženě. Krásnou akci středem hřiště po ose Čermák - Hrošovský, zakončil umístěnou střelou k tyči právě slovenský záložník ve službách Viktorie.

V 90. minutě střílel z dálky hladový Krmenčík, ale jeho pokus neměl potřebnou trajektorii, která by výrazným způsobem ohrozila brankáře Realu Keylora Navase. Viktoria v závěru vsadila všechno na jednu kartu, ale vyrovnat už nedokázala. I tak může být trenér Vrba na své svěřence právem pyšný. Tohle byl přesně výkon, na který se bude dlouho vzpomínat. A za který západočeští fanoušci svým miláčkům odpustí jakoukoliv porážku.

„Je to škoda. Měli jsme tři šance v prvním poločase. Vypracovat si tolik brankových příležitostí na Realu je dobrý počin. Výsledek je vskutku krásný. Je to zážitek a myslím si, že na to celá Plzeň dlouho nezapomene," hodnotil duel bezprostředně po utkání obránce Viktorie David Limberský.

Real Madrid – Viktoria Plzeň 2:1 (1:0)

Branky: 11. Benzema, 55. Marcelo – 79. Hrošovský. Rozhodčí: Grinfeld – Shimon, Hassan (všichni ISR). ŽK: 32. Isco, 59. Kroos, 90+3. Ramos – 27. Limberský. Diváci: 67 356.

Real Madrid: Navas – Vázquez, Nacho Fernández, Ramos, Marcelo – Modrić, Casemiro, Kroos – Bale (75. Asencio), Benzema (88. Díaz), Isco (54. Valverde). Trenér: Julen Lopetegui.

Viktoria: Hruška – Řezník, Hejda, Hubník, Limberský – Hrošovský, Procházka (65. Hořava) – Havel (76. Ekpai), Čermák, Petržela (86. Řezníček) – Krmenčík. Trenér: Pavel Vrba.

Autor: Martin Mangl

Místo události:
23.10.2018 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Zdravotnictví - Zdravotnictví Zdravotní sestra 21 300 Kč Všeobecné sestry s osvědčením. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 21300 kč, mzda max. 32070 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadované dovednosti:, Ukončené vzdělání v oboru všeobecná sestra nebo zdravotnický asistent., , Tato činnost bude zahrnovat zajištění zdravotní a ošetřovatelské péče, plánování a poskytování ošetřovatelské péče o klienty formou ošetřovatelského procesu, včetně vedení dokumentace. Provádění základní laické výchovy klientů v oblasti podpory zdraví, spolupráce s rodinami klientů a úzká spolupráce s pracovníky sociální péče. Dodržování zákona zásad ochrany osobních údajů. Pracoviště: Domov pro seniory mikuláškovo nám., příspěvková organizace, Mikuláškovo náměstí, č.p. 706, 625 00 Brno 25. Informace: Petra Zapletalová, +420 547 139 444. Obchod - Obsluha čerpací stanice 26 000 Kč Mzda 26.000 Kč Pro malou čerpací stanici na Praze 3 hledám šikovnou a spolehlivou obsluhu na HPP. Nástup možný ihned. Zdravotnictví - Zdravotnictví Zdravotní sestra 22 500 Kč Všeobecné sestry s osvědčením Všeobecná sestra s osvědčením. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22500 kč. Volných pracovních míst: 27. Poznámka: CZ - ISCO 3221 VŠEOBECNÁ SESTRA S OSVĚDČENÍM, Nabízíme : závodní stravování, kartu Dr. Maxe. Pracoviště: Nemocnice vrchlabí, s.r.o., Fügnerova, č.p. 50, 543 01 Vrchlabí 1. Informace: Martina Poláková, +420 499 502 304. Zdravotnictví - Zdravotnictví Zdravotní sestra 26 000 Kč Všeobecné sestry s osvědčením Všeobecná sestra. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 26000 kč, mzda max. 26000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Hotel v centru KV přijme zdravotní sestru. Praxe v lázeňství a základy RJ výhodou. Kontakt e-mailem.. Pracoviště: Olymp international, s.r.o. - 000, Divadelní náměstí, č.p. 253, 360 01 Karlovy Vary 1. Informace: , .

Karolína Elhotová (vpravo).

Pátý zápas, pátá výhra. České basketbalistky postoupily na mistrovství Evropy

Skokan na lyžích Roman Koudelka.

Českým skokanům pomohla diskvalifikace. Na startu sezóny skončili osmí

Hrozivá nehoda ve formuli 3: Sedmnáctiletá německá pilotka má zlomenou páteř

/VIDEO/ Svět obíhají děsivé záběry nehody ze závodu formule 3 na městském okruhu v asijském Macau. Sedmnáctiletá německá závodnice Sophia Flörschová vyletěla po kolizi s jiným vozem v rychlosti překračující 250 kilometrů za hodinu z trati, přičemž utrpěla poranění páteře. Při incidentu byli zraněni další čtyři lidé.

Třinec zakončil podzim výborně a rád by pokračoval dál

Vítězný konec. Ten potkal hráče Třince, kteří si v pátečním duelu poradili s Prostějovem. Slezané mají výbornou formu, až si trenér Jiří Neček posteskl, že by se mohlo pokračovat dál.

Konec podzimu v Poříčí zkazily dva zlomené nosy

Poříčí nad Sázavou vyhrálo čtyři poslední zápasy a dostalo se z nejhoršího. Zima tak bude ve fotbalovém klubu docela klidná. I když za okresním rivalem z Nespek kluci od Sázavy být rozhodně nechtěli. Poslední utkání s Tuchovlicemi navíc přineslo dva zlomené nosy.