Krásné slunečné počasí, úžasná atmosféra a radlická Beach-aréna napěchovaná fanoušky plážového fotbalu. Nedělní Final Four Fortuna Beach Soccer League nabídlo skvělou podívanou, kterou si diváci mohli užít i před televizními obrazovkami na ČT Sport.

Program odstartoval už v 10 hodin, kdy se v prvním semifinále střetli Bohemians a Villagers Uherské Hradiště. Po dvou třetinách sice vítěz základní části vedl už 5:1, moravský celek se ovšem v úvodu závěrečného dějství dostal zpátky do hry třemi slepenými brankami a zadělal na pořádné drama. „Klokani“ si nakonec pohlídali vítězství 7:5.

Fotbalisté Meteoru Praha (v zeleném) budou také v nové sezoně válčit v divizní skupině B.
Meteor ještě více omladil, nováčci z Admiry a Újezdu chtějí sbírat zkušenosti

Druhé semifinále už bylo mnohem jednoznačnější. Slavia měla proti Motorletu od začátku navrch a postup do dalšího finále proti Bohemians si zajistila po pohodlné výhře 9:1. O čtyři góly „sešívaných“ v utkání se postaral Tomáš Huráb.

Motorletu se nedařilo ani v utkání o 3. místo. „Vesničani“ z Uherského Hradiště si při své druhé účasti ve Final Four zajistili svou historicky první medaili. Loni skončili čtvrtí, tentokrát se jim v duelu o bronz dařilo mnohem lépe. A po výhře 5:0 mohli Villagers slavit.

A pak přišel hlavní zápas dne! A šlo o opravdu skvělý duel, možná nejlepší finále české nejvyšší soutěže. Skóre se přesouvalo ze strany na stranu, nechyběly ani emoce, které ke sportu nepochybně patří. Bohemians už byli blízko k oslavám, když ve třetí třetině proměnil Pavel Stejskal penaltu a poslal svůj tým do vedení 6:5. Jenže pouhých 40 vteřin před koncem srovnal Daniel Valeš, pro něhož šlo o čtvrtou trefu ve finále.

České softbalové reprezentantky.
Postup! České softbalistky si na evropském šampionátu zahrají o medaile

Šlo se do prodloužení, které branku nenabídlo. A rozhodnout tak musely pokutové kopy! Bohemians proměnili všech pět penalt, za Slavii se ve čtvrté sérii netrefil Jakub Pekárek. O historicky šestém titulu pro „klokany“ rozhodla nakonec trefa Romana Hemzáčka, který ve finále paradoxně nenaskočil ani na jedno střídání.

Nejlepší hráčem letošní Fortuna Beach Soccer League se stal Jakub Janík z BS Villagers Uherské Hradiště, nejlepším brankářem byl vyhlášen Patrik Malina z mistrovských BS Bohemians Praha 1905. Ocenění za nejlepšího střelce si se 14 góly vysloužil Daniel Valeš (BS Slavia Praha).

Text: Adam Lacek

Užijte si na Vítězném náměstí Letní swingovou tančírnu.
Víkendové tipy: Červenec na svůj závěr nabízí spoustu akcí. Pobavte se!