„Nebudeme čekat na to, co předvede Slavia,“ uvedl trenér Alexander Chackevič před dnešním prvním zápasem třetího předkola.

Zajímá vás stručná charakteristika „jeho“ Dynama? Z následující jedné věty jde docela respekt: velkoklub z Ukrajiny, který se doma přetahuje o žezlo se Šachtarem Doněck a na evropské scéně prohání favority.

„Jsou sehraní, mají vynikající křídla a velmi silného podhrotového hráče,“ přiblížil nevyzpytatelného soupeře kouč Jindřich Trpišovský.

Ovšem nečekejte, že by slávisté hned skládali zbraně. „Přistoupíme k tomu s pokorou, ale beze strachu,“ zmínil záložník Jan Sýkora.

Statistiky a zajímavosti před zápasem v Edenu

Jasně, Dynamo se zdá být i hratelné, leč právě zkušenosti z pohárové Evropy jej pasují do role favorita. Tým z ukrajinské metropole si naposledy nezahrál hlavní soutěž jednoho z pohárů v sezoně 2004/2005.

Slávisty by měl hnát vyprodaný Eden. „Takový zájem těší, ale zároveň nás to zavazuje. Uvědomujeme si, kolika lidem bychom udělali radost. Ten zápas je pro nás svátek. Potřebujeme ze sebe dostat to nejlepší, herně i mentálně,“ pokračoval Sýkora.

Leč ať to dopadne jakkoli, ještě dojde na odvetu. Na známé pravdě se shodli Trpišovský i Chackevič.

„Chceme dobrou pozici,“ hlásili trenéři.

Slavia i Dynamo ovšem mají více společného: na začátku sezony ještě neztratily bod.

Dynamo vyhrálo všechny své čtyři duely se skóre 1:0 (dvě z toho nad věčným rivalem z Doněcku).

„Začátek sezony nás nabil sebevědomím. Slavia má jméno, ale není nepřekonatelná. Už v Praze se chceme přiblížit postupu,“ poznamenal záložník Benjamin Verbič. „Dobře jsme si odpočinuli,“ dodal kapitán Sergej Sydorčuk.

Když jsme u odpočinku: Dynamo nechalo v Kyjevě hvězdného obránce Josipa Pivariče. Ještě pauzíruje po stříbru na MS.