Šance na titul? To ne. „Plzeň má zkušený tým a zbylé zápasy si pohlídá, ale rozhodně nechceme, aby slavila u nás v Edenu,“ vzkazuje na západ Čech Jaromír Zmrhal.

Pavel Pergl v dresu Sparty (vlevo).
Ve stínu tragédie. Fotbalisté uctí Perglovu památku

Trenér Jindřich Trpišovský nemá před bitvou s Plzní úplně klidné spaní. Řadu fotbalistů mu do hry nepustí zranění nebo karetní trest. „Citelný zásah na důležitém postu je pro nás stopka pro Tomáše Součka,“ přiznává. „Kromě prvního zápasu v Jihlavě odehrál všechno a typologicky takového hráče nemáme. Je to ztráta.“

Pohled na tabulku hovoří jasně. Slavia by i v případě výhry zaostávala o šest bodů. Plzeň tak má závěr sezony ve svých rukách a slávisté se musí koukat spíše směrem dolů. Jejich dvě remízová klopýtnutí totiž využila Olomouc, která se na Pražany dotáhla na rozdíl pouhých dvou bodů. „To je pro nás to hlavní, vybojovat body kvůli upevnění druhé příčky,“ ví Trpišovský, že titul už si Plzeň asi nenechá sebrat.

KAUZA BAROŠ. Od soboty fotbaloví příznivci v Česku sledují reakce sparťanů, kterým se nepozdávala hra kapitána Baníku Milana Baroše. Ten v 86. minutě rozhodl o vítězství 3:2. Po šlágru 26. kola takhle slavil zisk tří bodů s trenérem Bohumilem Páníkem.
Z kapitána Baníku psanec aneb Když sparťané neřeší sebe, ale Baroše

Pokud by vás zajímalo, jaké pořekadlo platí ve vzájemných zápasech Slavie s Plzní už dlouho, tak toto: můj dům můj hrad. Vítězstvím domácího týmu totiž skončilo posledních sedm duelů.

Lákavé oslavy

„V celé sezoně jsme venku prohráli jen jednou. Tým má možná venkovní zápasy raději. Soupeři většinou chtějí víc hrát fotbal. To nám vyhovuje,“ míní trenér Plzně Pavel Vrba. Jeho tým přijede do Prahy v dobrém psychickém rozpoložení (už není pod tlakem). Jakýkoliv bodový zisk pak odstartuje mistrovské oslavy plné vítězných doutníků a šampaňského.

„Uspět na Slavii by bylo úžasné a určitě pro nás hodně lákavé,“ usmívá se plzeňský kouč. A přidává recept, jak v Edenu uspět. „Musíme si dát pozor na Stocha. Je to momentálně nejlepší hráč Slavie a umí zápasy rozhodnout sám,“ upozorňuje.

Dlouho dopředu vyprodaný zápas uvidí jednu z největších bitev jara. Uvidí i nové mistry? Počkejme si do večera.

Miroslav Pelta.
Rok od zátahu na Peltu. Jablonec žije, sponzor zmizel