Dvaatřicetiletý Tavares přišel do Mladé Boleslavi v létě jako volný hráč a obnovil spolupráci s trenérem Karlem Jarolímem, pod nímž hrával už ve Slavii. Ihned začal nastupovat v základní sestavě a na podzim odehrál 13 ligových zápasů.

Po půl roce se však rozhodl využít nabídku Sydney, kam ho doporučil trenér pražské Sparty a bývalý kouč Sydney Vítězslav Lavička. Australský celek jeho příchod považoval za hotovou věc už na začátku ledna, ale přestup byl podle středočeského klubu dotažen až ve čtvrtek.

"Využil článku ve smlouvě, podle kterého mu v případě lukrativní nabídky boleslavský klub nebránil v odchodu před vypršením kontraktu, jenž platil do konce letošního června," vysvětlil tiskový mluvčí klubu Jiří Koros. "Jsme rádi, že nám Mickael pomohl v létě, kdy nám nefungovala záloha a trápila nás zranění. Měli jsme dohodu, že může nastat podobná situace," dodal prezident klubu Josef Dufek.

Klub chtěl na Tavaresovu pozici přivést z Bohemians Praha 1905 Jakuba Radu, ale nedošlo k dohodě s Klokany na odstupném. Situaci tak zřejmě bude řešit z vlastních zdrojů. Sezonu začínal ve středu zálohy společně s Jasminem Ščukem mladý Francouz Florian Milla, který pak většinu podzimu promarodil, ale nyní už je opět připraven chopit se šance. Na tomto postu může hrát i navrátilec z Kazachstánu Ondřej Kúdela či Jan Šisler. Navíc na testech je slovenský záložník Márius Charizopulos.