Ten „chlapec“ musí mít tam nahoře mezi oblaky svou rodinu, nebo alespoň velmi dobré kamarády. Bývalá fotbalová superstar a současný trenér argentinské reprezentace Diego Maradona znovu „očaroval“ svět.

Se svým týmem se na poslední chvíli přímo kvalifikoval na jihoafrické mistrovství světa a ukončil tak postupový horor, který v jeho režii prožívala většina jihoamerickým fanoušků. Rozhodla o tom velmi těsná výhra 1:0 na půdě Uruguaye.

„Jak se cítím? Vyhráli jsme a postupujeme na mistrovství světa. Tohle ať slyší všichni, kteří mému národnímu týmu nevěřili a chtěli, abych od reprezentace odešel,“ křičel po utkání s hrdostí šťastný trenér.

Ale popravdě mu ze srdce spadl zřejmě pořádný balvan.

Poslední a rozhodující dva kvalifikační duely totiž Argentina vyhrála až brankami v samotném závěru. Jak s Peru, tak proti Uruguayi.

„Můj život je buď bílý, nebo černý. Ale nikdy ne šedý, průměrný,“ vysmíval se všem geniální tlouštík.

I přes velkou kritiku, si postup náležitě užíval.

Křičel, smál se, po trávníku létal jako pominutý.

„Chci poděkovat celému týmu, který mi dovolil vychutnat si ten nádherný pocit spojený s postupem Argentiny na světový šampionát. Rád bych ocenil i fanoušky, kteří nás sem přijeli podpořit,“ říkal dojatý Maradona.

Svůj boj sice vyhrál, ale vždy silná Argentina pod jeho vedením takový strach nenahání.

I proto všichni se zvědavostí a zájmem budou očekávat, s jakým herním pojetím se Jihoameričané představí na letním svátku fotbalu.

„O tom i o mé budoucnosti u národního týmu budu hovořit s šéfem Argentinské fotbalové asociace Juliem Grondonou,“ přiznal „Božský Diego.“

Pro fanoušky fotbalu je však účast Argentiny i samotného Ma-radony na světovém šampionátu rozhodně pozitivní zprávou. Málokdo si totiž dovede představit tento turnaj bez hračičků v bělomodrých dresech. Maradona navíc po utkání prozradil jména čtyř hráčů, se kterými už najisto počítá do nominace. Jsou jimi Mascherano, Gutierrez, Palermo a Bolatti.