"Myslím, že dneska to dopadlo dobře a oba týmy si bod zasloužily," řekl Brabec novinářům. "Navíc každý si asi spočítá, že když Schalke v příštím kole neprohraje a my porazíme Asteras Tripolis, tak jsme tam. Proto Evropskou ligu hrajeme," přidal třiadvacetiletý stoper.

Brabec doufá, že jisté play off bude mít Sparta už po utkání s Tripolisem zejména proto, že v posledních letech rozhodující zápasy venku nezvládala. "Víme o kvalitách, které máme doma. A byla by velká chyba, kdybychom si postup nechali vzít," prohlásil.

Sparta proti Schalke vedla po brance Davida Lafaty, ale hosté ještě v prvním poločase vyrovnali z penalty nařízené za zákrok Costy na Goretzku. "Nechtěl bych to moc hodnotit, byla to sporná situace," uvedl Brabec. "Myslím, že rozhodčí to mohl posoudit na obě strany a bohužel pro nás se rozhodl proti nám," dodal.

Brabec měl před zápasem problémy s kolenem, kvůli kterým nedohrál ligový duel s Plzní. Do utkání se Schalke však přesto nastoupil, ale přiznal, že to bylo se sebezapřením. "Vyšetření potvrdilo, že do nejbližšího zápasu můžu naskočit. Ani to moc nebolelo, ale uvidíme, jak to bude vypadat dál," uvedl.