První položkou dražby na oficiálním Čechově webu jsou bubenické paličky

"Rozhodl jsem se svoje aktivity soustředit ve prospěch nadace Pohyb bez pomoci, ve kterou mám velkou důvěru. Během své kariéry jsem nastřádal řadu relikvií, které mohou sběratelům udělat radost. A díky jejich štědrosti mohu přispět na dobrou věc," řekl Čech.

S těmi před třemi roky vystupoval po boku skupiny Eddie Stoilow na festivalu Rock for People. Dražba poběží do 20. prosince.

Následovat bude dres Arsenalu, ve kterém český gólman nedávno nastoupil v derby proti Tottenhamu, či kopačky, v nichž odchytal listopadový zápas s Manchesterem United na Old Trafford. "V poslední minutě jsem přišel o jeden kolík," uvedl gólman.

S dalšími 33 českými sportovci nafotil každoroční kalendář agentury Sport Invest pod taktovkou fotografa Ondřeje Pýchy

Gólman Arsenalu pózoval s dalšími anglickými krajánky Jiřím Skalákem a Tomášem Kalasem v jedné z londýnských uliček poblíž Chelsea.

"Jelikož Petr už nejezdí na reprezentační srazy, museli jsme zvolit Londýn," řekl Pýcha.

Ostatní sportovci se nechali zvěčnit v Praze. Hokejisté Ondřej Palát, Petr Mrázek a Tomáš Hertl pózovali na letišti, Ondřej Synek s Vavřincem Hradilkem a Markéta Sluková-Nausch s Barborou Hermannovou i Roman Koudelka s Filipem Jíchou zase využili pozadí náplavky.

"Snažil jsem se, aby se to lišilo od mé předchozí práce. Šli jsme do exteriéru a zvolili jsme lokace, které lidé znají. Jelikož focení probíhalo až nyní na podzim, občas nás zradilo počasí. Ale opět to byla báječná spolupráce," uvedl Pýcha. Například rychlobruslařky Martinu Sáblíkovou a Nikolu Zdráhalovou vyfotil za deště sedící na zábradlí, zatímco za nimi projíždí tramvaj. "Proto také jako jediná nemá Martina na fotografii sportovní rekvizitu, jelikož by jí závodní brusle namokly. Proto jsme je raději uklidili."

Komplikace přišla i u fotografie hokejistů Michala Jordána, Martina Hanzala a Jakuba Nakládala, a to když chyběly potřebné hokejky jako rekvizity. "Na poslední chvíli jsme tak zajistili dětské retro hokejky. Kluci si focení s nimi užívali, děda Martina Hanzala navíc pracoval v továrně, která je kdysi vyráběla," řekl Pýcha.

V kalendáři se objevují také olympijští medailisté Daniel Havel, Lukáš Trefil, Jan Štěrba, fotbalisté Pavel Kadeřábek či Marek Suchý nebo snowboardistka a lyžařka Ester Ledecká.