Honzo, jak to, že jste se objevil zase doma v Karviné?
Jednoduše, v Dněpropetrovsku mi 30. června končí smlouva, takže jsem klub požádal o to, abych se už mohl připravovat sám. V tomhle mi nedělali problém. Chtěl bych vedení Karviné poděkovat, že mi umožnilo přípravu s týmem. Je to pro mě lepší varianta než individuální příprava.

Znamená vaše účast na trénincích Karviné i to, že budete součástí prvoligového kádru?
Tohle bych nechal ještě otevřené. Zatím se jen připravuji. Dali jsme si čas do konce měsíce, pak to nějak vyřešíme. Pokud bude zájem a nebude žádná jiná nabídka, rád bych zůstal v Karviné, jestli mě tady ovšem budou chtít (úsměv).

Je nějaká šance, že vás fanoušci Karviné uvidí v sobotu v přípravě chytat?
Zatím jsme se o tom s trenéry vůbec nebavili, vždyť jsme se potkali teprve dnes (v pondělí). Takže vůbec nevím, jestli budu chytat, spíš si myslím, že ne. Navíc jsem dlouho nechytal, aby potom náhodou lidi nebyli zklamaní (smích).

Upřednostňujete konkrétní angažmá? Třeba v cizině nebo domácím klubu?
Ani ne. Jen bych nerad šel do týmu, který by hrál o záchranu Karviná je výjimka (smích). Hlavně bych nerad šel do nestabilizovaného klubu, čili abych vedle fotbalu musel řešit ještě další věci. To už se mi na Ukrajině taky stalo. Rád bych se soustředil jenom na fotbal.

Kdyby vás oslovil nějaký jiný český klub, jak byste se zachoval?
Zatím mě nikdo neoslovil, takže o tom nepřemýšlím. Prakticky jediná česká nabídka byla loni od pana Pelty z Jablonce, ale tou dobou jsem ještě preferoval jeden rok venku.