Když s pětadvacetiletým rodákem z brazilského města Salvador komunikujete, je vám brzy jasné, jaké emoce to v něm vyvolává. „Zpráva o smrti Pelého mě hodně zasáhla. Byl největší ze všech, myslím si, že ovlivnil celý svět,“ prozradil pro Deník Cadu.

Pelé se svou první manželkou Rosemeri a prvorozenou dcerou Kelly Cristinou (rok 1967).
Pelé uměl říct dobrý den a miloval českou kachnu, říká brazilsko-český novinář

Ačkoli je o takřka tři generace mladší, byl pro něj Pelé velkou inspirací. „Nejen každý Brazilec, ale vlastně i každý světový hráč, by ho chtěl následovat,“ poznamenal s tím, že ačkoli nikdy neměl možnost se s ním vidět naživo, snažil se zhlédnout maximum záznamů. „Viděl jsem od něj všechna videa, byl neuvěřitelný! Nejlepším okamžikem asi bylo, když vstřelil tisíc gólů v kariéře. Celý svět se pro něj zastavil,“ vysvětlil Cadu.

Všichni ho milovali

Byl to vzor pro hráče i nefotbalovou veřejnost. Všichni ho milovali a myslím, že nikdo na světě nemůže mít pro fotbal takovou důležitost jako on. Je králem fotbalu,“ nešetřil superlativy. „Bez něj by Brazílie nebyla pětinásobným mistrem, bez něj už nebudeme mít na hřišti takové kouzlo,“ dodal také Cadu.

Pelého by označil anglickou zkratkou G.O.A.T., která znamená nejlepšího hráče všech dob (Greatest Of All Time). „A myslím, že to tak nemám jen já jako Brazilec, ale platí to pro většinu lidí na světě,“ uzavřel povídání Cadu.