Český reprezentant do 21 let patří Zlínu, poslední dvě sezony strávil v prvoligové Příbrami, kde odehrál 46 utkání a vstřelil jednu branku. „Pokud mě do půlnoci ze Zlína nekoupí Slavia, budu se hlásit na přípravě v Brně. Je to na devadesát devět procent," usmíval se ještě ve středu Jugas, o něhož usiloval také Liberec.

V desátém týmu uplynulého ročníku nejvyšší soutěže se domluvil na ročním hostování. „Příbram mi dala šanci v lize, hrál jsem stabilně, ale z Brna to mám blíž domů, cítil jsem zájem trenéra a myslím, že to pro mě bude zase krok výš," povídal fotbalista, s nímž kouč Václav Kotal počítá na kraj tříčlenné obrany.

Jugas bude v brněnském dresu bojovat také o nominaci na mistrovství Evropy jednadvacítek, které příští rok hostí Česká republika. „Čeká mě životní sezona, která rozhodne o mojí další kariéře," uvažoval účastník.

Další posilou Sýkora

Na čtvrtečním startu letní přípravy brněnské Zbrojovky se objevil také další nováček. Z pražské Sparty přichází na hostování drobný levonohý záložník Jan Sýkora. Fotbalista s velmi dobrou kopací technikou dosud nastupoval jen za letenskou rezervu a patří do české reprezentace do 20 let. „Není to příliš známý hráč, ale věřím, že se u nás hodně ukáže, kvalitu na to má," podotkl na jeho adresu sportovní ředitel Zbrojovky Zdeněk Kudela.

Na přestup přišel i útočník Fabián Slančík z Dukly Banská Bystrica, na zkoušku pak útočník Martin Surynek. Brněnský rodák strávil loňskou sezonu v druholigovém Mostě. Zbrojovka v přípravě otestuje i několik zahraničních hráčů. U týmu se ve čtvrtek hlásil Nigerijec s francouzským pasem James.

Vedla stopera Pernici, který se na tři roky upsal Jablonci, skončil na jihu Moravy ofenzivní záložník Jiří Skalák. Pražská Sparta, které ho Zbrojovce zapůjčila, jej poslala na hostování do Mladé Boleslavi jako součást kompenzace za útočníka Martina Nešpora. „Nemohl jsem to moc ovlivnit, nikdo se mě neptal. Je mi to líto vůči Brnu, kam bych šel raději. Znám zázemí i kluky, cítím se tam možná lépe než v Praze," hlásil Skalák.

S Mladou Boleslaví jej čeká předkolo Evropské ligy. „Je to pro mě nová výzva. Doufám, že se mi bude dařit, ale když hrát nebudu, můžu se do Brna vrátit třeba v lednu," dodal reprezentant do 21 let Skalák, o něhož se zajímala i Plzeň.