„Buď nás podcení a my máme určitou šanci, nebo ne a bude to šílené. Když jsem proti nim hrál za Liberec, bylo to téměř 180 minut bez balonu. Očekávám něco podobného a budu doufat v první variantu,“ usmívá se obránce Vladimír Coufal, který ve čtvrtek v Genku vyrovnávacím gólem nastartoval famózní jízdu Vršovických.

Většina slávistů tajně doufala ve splnění snu: dvojutkání proti anglickému týmu. Jenže to zase nevyšlo. „Už téměř šest let, co hraju Evropskou ligu, si nějaký ostrovní tým přeju, ale ještě jsem se tam nepodíval. Takže budu muset asi někoho zastřelit, aby to někdy vyšlo,“ smál se Coufal poté, co mu a spoluhráčům los v Nyonu přisoudil cestu do Španělska.

Stadion Sevilla FC
Slavia proti Vaclíkovi. V osmifinále Evropské ligy vyzve Sevillu

Sevilla je bezesporu favoritem, ale pozor, sílu soupeře si uvědomuje. „V této fázi soutěže jsou už všichni protivníci těžcí. Postup si zasloužili. Musíme být opatrní,“ varuje trenér čtvrtého týmu španělské ligy Pablo Machín.

Slavii čeká další zkouška

Infografika FC SevillaZdroj: deník.czA co na Slavii říká Tomáš Vaclík? „Čekal jsem, že ji dostaneme, nečeká nás nic jednoduchého,“ uvedl na svém facebookovém profilu. „Nikdy jsem proti českým týmům v pohárech nehrál, a v této sezoně to bude už podruhé. Slušná náhoda.“

Těžší zkouška je ovšem před sešívanými. Nicméně výkon v Genku ukázal, že měřit se dokážou s každým.

Petr Čech_
Brankáři Čechovi se splnil sen. Vítej doma, vzkázali mu z Rennes