Informace o novém potenciálním vlastníkovi FK Ústí nad Labem rozčeřila místní fotbalové vody. Jako první s ní přišla MF Dnes, ústecký fotbalový klub ale zatím žádnou oficiální dohodu nepotvrdil.

„Už nejsem členem představenstva klubu, takže nemám žádnou pravomoc poskytnout vám k tomu bližší informace,“ řekl Jiří Dušek. Právě jeho před několika měsíci údajně kontaktovali zástupci nového investora, s nimiž se měl několikrát sejít.

To ostatně nepřímo potvrdil i obchodní ředitel FK Ústí František Štván. „Má pozice v klubu není taková, abych byl v centru dění u tak zásadních strategických rozhodnutí, pravdou však je, že se o tom šušká už delší dobu. Podrobnosti ale neznám, paradoxně jsem se nejvíc dočetl v médiích. Vše, co Armě pomůže, ale vítám,“ řekl Štván.

V podobném duchu reagoval také sportovní manažer Army Stanislav Pelc. „Nějaké náznaky máme, zatím je ale vše v začátcích a klub vše úzkostlivě tají. Nic konkrétního nevím, takže nemohu hodnotit. Mé funkce a kádru pro příští sezonu se to však zatím nedotklo.“

Podle dostupných informací proběhlo v minulém týdnu v Berlíně další jednání mezi oběma stranami, předložena měla být i nabídka, kterou se má současný vlastník klubu, jímž je město Ústí nad Labem, teprve zabývat.

„Trošku mě překvapilo, co jsem se dočetl v médiích, protože tyto věci by se měly teprve projednávat. Žádné podklady jsme ale zatím neobdrželi,“ řekl po zasedání sportovní komise města Radim Bzura, jenž je jedním z jejích členů. „Přijde mi to komunikačně trošku nešťastné, čímž ale nechci říct, že je případný příchod soukromého investora do fotbalového klubu špatný,“ doplnil.

Podle náměstka primátorky Jiřího Madara jsou všechna jednání teprve v začátcích. „Nějaký návrh jsme obdrželi, vše ale teprve zkoumáme. Jednat budou zastupitelé i představenstvo fotbalového klubu. Žádné konkrétní plány zatím hotové nejsou,“ řekl Jiří Madar ještě před pátečním zasedáním dozorčí rady a představenstva FK Ústí nad Labem. Po něm už ale na další dotazy Deníku nereagoval.

„Mohu potvrdit, že proběhlo jednání současného vedení klubu, s dotazy na toto téma se ale musíte obrátit právě na pana Madara, jenž je zástupcem současného majitele klubu, kterým je stále město Ústí nad Labem,“ poznamenal výkonný ředitel Army Petr Heidenreich.

Podle některých zdrojů by ústeckému klubu mohl v případě dohody narůst rozpočet až o sedm milionů korun, což je zhruba polovina částky, s níž Arma hospodařila letos. To by výrazně zvýšilo její šance na obnovení bojů o nejvyšší fotbalovou soutěž, ve které vydržela po postupu v roce 2010 pouze jedinou sezonu.

Vzhledem k tomu, že ještě před pár týdny bojovalo Ústí o přežití ve druhé nejvyšší soutěži, by šlo o příjemnou změnu.